1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Benátky - NED Hockey Nymburk 3:2 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

12. 11. 2003

V dalším kole druhé hokejové ligy se nymburský tým představil na ledě Benátek. Nymburku vyšel úvod zápasu. Už v desáté minutě vedl 2:0 a zdálo se, že na benáteckém ledě opět uspěje. Domácí však stihli brzy snížit a nakonec se v prodloužení radovali z výhry.

V dalším kole druhé hokejové ligy se nymburský tým představil na ledě Benátek. 
HC SOH Benátky - NED Hockey Nymburk 3:2 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Nymburku vyšel úvod zápasu. Už v desáté minutě vedl 2:0 a zdálo se, že na benáteckém ledě opět uspěje. Domácí však stihli brzy snížit a nakonec se v prodloužení radovali z výhry. 
Hosté se ujali bleskově vedení. Kosejk napřáhl od modré, Turinský tečí změnil směr a benátecký gólman Polcar lovil po 14 vteřinách hry puk ze své sítě. Domácí byli rychlou brankou zaskočeni a v 10 min. inkasovali v oslabení znovu. Turinský vydoloval puk zpod daleko vyjetého Polcara a do prázdné brány zvýšil na 2:0. Vzápětí v další přesilovce přidali hosté třetí gól, který ovšem hlavní rozhodčí pro posunutí branky neuznal. Domácí se dále trápili, ovšem na nohy je postavilo vyloučení Krejčíka. Po bezchybné kombinaci Vasileva a Patzenhauera totiž snížil Štěpánek.
Ve druhé dvacetiminutovce začala narůstat převaha domácích. Ve 26. min. sice ještě ujel domácí obraně Švejda, to však byla jediná příležitost hostí. Benátečtí se snažili vyrovnat. V cestě jim ale stál bezchybný Kremina. Nejblíže ke gólu měl po obrovské chybě Bouchnera Kounovský, který trefil břevno. Tyčku lízla i Vasilevova rána zápěstím.
S blížícím se závěrem utkání převaha domácích vzrůstala a hostům evidentně docházeli síly. Nymburští v čele s Kreminou však přiváděli domácí střelce i fanoušky k šílenství. V 55. minutě ovšem obrana enormní tlak domácích nevydržela. Po přihrávce Peška zpoza branky vyrovnal Kotýnek. Vyrovnaný stav vydržel i do konce řádné hrací doby a tak se prodlužovalo. V prodloužení strhli benátečtí vítězství na svou stranu. Po závaru před Kreminou rozhodl Kounovský.
Branky: 17. Štěpánek, 55. Kotýnek, 63. Kounovský - 1. Turinský (Kosejk), 10. Turinský (Kosejk)
Rozhodčí: 
Vyloučení: 13:12, navíc Kučera, Zajíček (oba B), Krupka (N) 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků:
Třetiny: 1:2, 0:0, 1:0
Vývoj skóre: 0:2, 3:2
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Vítů, Kejčík, Bouchner - Langer, Turinský, Hnát - Jágr, Skořepa, Krupka - Kadeřábek, Švejda, Šebek - Neugebauer

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace