HC Benátky - NED Hockey Nymburk 3:3 pp (1:3, 2:0, 0:0 - 0:0)

30. 11. 2005

Ve 21. kole druhé ligy Nymburk remizoval na ledě Benátek. Nymburk vedl v derby už o dvě branky. Domácí však stačili v prostřední třetině vyrovnat. V závěrečné dvacetiminutovce ani v prodloužení už se o vítězi nerozhodlo.

Nymburk začal utkání parádně. Už ve 2. min využil poskytnutou výhodu Dvořák a hosté vedli 1:0. Benátečtí působili v první třetině hodně nervózně a kupili jednu chybu za druhou. Jednu z nich využil v 5. min. Toma, který zůstal sám před Barkem a podruhé rozvlnil síť za jeho zády. Benátky se probraly až v přesilovce v polovině první třetiny, kdy Braniš napálil břevno Novákovi branky. V další přesilovce se už domácí radovali z gólu, když Novák po Nedbalově ráně poprvé kapituloval. Přesně po minutě však Nymburk znovu vedl o dva góly. Malý své sólo neproměnil ovšem odražený puk přihrál zadovkou na Jágra, který se nemýlil.
Ve druhé třetině šel výkon Nymburka nepochopitelně dolů a domácí trestali. Kubištovu a Zajíčkovu ránu stačil ještě Novák krýt ovšem Holého lehké nahození od modré, navíc tečované, skončilo za jeho zády. Nymburk inkasovaná branka neprobudila a tak domácí trestali dál. První lajna propadla ve středním pásmu a Kadeřábek vyrovnal. Král sice vzápětí Barka překonal počtvrté ovšem gól byl dosažen nohou a nemohl tedy platit.
V poslední třetině již hra obou mužstev upadla do podprůměru až v poslední minutě mohli oba týmy skórovat. Lukeš na jedné a Skořepa na druhé straně však gólmany nepřekvapili.
Gól nepadl ani v prodloužení a tak se obě mužstva stejně jako v Nymburce rozešla smírně.
Branky: 2. Dvořák (Lukeš, Turinský), 5. Toma (Vávra, Krejčík), 14. Jágr (Malý) – 14. Nedbal (Nekvasil), 29. Holý, 35. Kadeřábek (Kubišta, Holý)
Rozhodčí: Svoboda
Vyloučení: 5:10