1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Benátky - NED Hockey Nymburk 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

17. 01. 2004

Ve 27. kole 2. národní hokejové ligy se nymburští hokejisté představili na ledě nedalekých Benátek.

Ve 27. kole 2. národní hokejové ligy se nymburští hokejisté představili na ledě nedalekých Benátek.
HC Benátky - NED Hockey Nymburk 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Diváci zaplněného stadionu v Benátkách nad Jizerou byli svědky zápasu velmi vysoké úrovně. Obě mužstva bojují o co nejlepší výchozí postavení před play off a tomu také odpovídala hra. Vysoké nasazení, obětavost a šarvátky na ledě, to byly hlavní atributy sobotního utkání. O gólech na obou stranách nakonec rozhodly hrubé chyby obran. Benátečtí hrubek vyrobili méně a radovali se z vítězství.
V zápase druhého s třetím z tabulky, se diváci v první třetině gólu nedočkali. Obě mužstva si přitom několikrát vyzkoušela hru v přesilovce. Oba týmy hráli dokonce i v pěti proti třem, ani jednomu z nich ovšem početní převahy využít nepodařilo.
První gól tak padl až po přestávce. Benátkám vyšel skvěle vstup a ve 22. min se ujali Hlaváčem vedení. Odpověď Nymburka však byla blesková. O minutu později zůstal před gólmanem domácích Láníčkem zcela volný Hnát a bylo vyrovnáno. Po nervózním průběhu prostřední třetiny, kterou ozdobilo několik šarvátek, padl další gól v její závěru. Kounovský se Zajíčkem skvěle využili přečíslení obrany a poslali Benátky opět do vedení.
Úvod poslední části hostům vůbec nevyšel. Nymburští obránci nechali krátce po sobě před Kreminou zcela volného Vasileva se Zajíčkem. Oba domácí útočníci tutové šanci využili a vytvořili domácím dostatečný náskok. Nymburští ještě stačili po chybě v rozehrávce domácích Hnátem snížit, ovšem poslední slovo měli opět domácí. Po buly se odrazil puk k volnému Kučerovi a ten dal výsledku konečnou podobu.
Branky: 22. Hlaváč (Kučera, Vasilev), 37. Zajíček (Kounovský, Svoboda), 45. Vasilev (Kocman), 46. Zajíček (Kounovský, Svoboda), 51. Kučera (Kocman) - 23. Hnát (Lukeš), 49. Hnát (Lukeš, Jágr)
Rozhodčí: Arazim - Mannl, Orlický
Vyloučení: 11:9, navíc Zeman (Nbk) 10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 800
Třetiny: 0:0, 2:1, 3:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Vítů, Krejčík, Bartoníček - Jágr, Hnát, Lukeš - Langer, Turinský, Černý - Dvořák, Sirotek, Kadeřábek - Neugebauer

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace