HC Benátky - NED Hockey Nymburk 6:3 (3:2, 2:1, 1:0)

21. 10. 2007

Středočeské derby proti sobě svedlo hned dvě bratrské dvojice, když proti sobě nastoupili bratři Tondrové a Kadeřábkové. Radovali se ale jen Martin Tondr a Tomáš Kadeřábek, kteří nastupují v dresu Benátek. Ty totiž doma porazily Nymburk a udržely si letošní neporazitelnost. Nymburk srazila na zem nedisciplinovanost. Benátky vstřelily čtyři góly ze šesti v přesilovkách.

Nymburk vstoupil do utkání aktivně. Už 9. min. využil svoji šanci novic v nymburském dresu Jan Kadeřábek, který přišel minulý týden do Nymburka právě z Benátek a otevřel skóre zápasu. Jenže za minutu bylo vyrovnáno. Domácí hodně šťastně vyrovnali po akci jíž předcházel neodpískaný ofsajd. Gajda nahodil puk před Matouška a od ruky obránce Zemana se puk odrazil do nymburské sítě. Nymburk nešťastný gól nesrazil a v 17. min. šel opět do vedení, když se letos poprvé trefil Sirotek. Hosté však vlastní nedisciplinovaností o vedení přišli. Domácí potrestali fauly L. Tondra a Krejčíka a dvěma proměněnými přesilovkami otočili během tří minut skóre.
Hned v úvodu druhé třetiny nevyužili nymburáci dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku, když brankáře Barka ohrozili jedinou střelou. Ve 36. min. se však hosté přeci jen radovali. Barek nedokázal zkrotit puk po Protivného bombě a sám autor střely dorážkou vyrovnal. Neuběhly však ani dvě minuty a domácí opět vedli. Matoušek nejprve lapačkou skvěle zneškodnil Gajdův pokus o půlminuty později však už byl Gajda úspěšný, když hostujícího gólmana prostřelil tvrdou ranou. Minutu po čtvrtém gólu nahradil Matouška Kremina. Domácí však potrestali další nedisciplinovanost hostí a M. Tondr střelou od modré využil dvojnásobnou přesilovku.
V poslední části hry se hokej ze hřiště zcela vytratil. Rozhodčí Hrubý trestal na obou stranách jeden faul za druhým, tři hráče poslal předčasně do kabin s tresty do konce utkání. Konečnou podobu skóre zápasu dal tři minuty před koncem Zajíček, který opět v přesilovce střelou pod víko nedal Kreminovi šanci.
Branky: 10. Gajda (Zajíček), 17. Nedbal (Skořepa, T. Kadeřábek), 20. Kocman (Nedbal), 28. Stehno, 39. M. Tondr (Nedbal), 57. Zajíček (Stehno, Kocman) – 9. J. Kadeřábek (Dulovec), 17. Sirotek (Culka, Nýč), 26. Protivný (Nýč)
Rozhodčí: Hrubý – Špringl, Svoboda
Vyloučení: 12:11, navíc Mařík (B) 5+dku+10 min. os. tr., Sirotek, Dvořák (oba N) 5+dku