HC Benešov - NED Hockey Nymburk 11:5 (3:5, 2:0, 6:0)

16. 01. 2010

Kanonáda hokejistů Benešova se zastavila na jedenáctce. Nymburk sice vedl v Benešově 2:4 a 3:5, přesto nakonce inkasoval jedenáct branek a utržil tak jeden z největších debaklů v celé druholigové historii. Jedenáctibrankový příděl museli Nymburští hokejisté skousnout již podruhé v sezóně.

Krajské derby se zvrhlo v šestnáctigólovou přestřelku a hned v první třetině padlo osm branek, z toho pět do domácí klece. To ale nemohl nikdo tušit, že to byly poslední góly Nymburka v zápase. V úvodní části se benešovské góly podobaly jako vejce vejci. Obránci R. Verbík, J. Verbík a Zeman si vždy najeli před hostující svatyni a skórovali po přihrávkách P. Dvořáka a dvou Kaňky z rohu kluziště. Jenže jak byli domácí obránci úspěšní v útočné hře, tak pokulhávali společně s brankářem Babkou v obraně, čehož Nymburští náležitě využili. Největší propad Vodních Lvů nastal ve vlastní přesilovce, kterou začali ve 12. minutě a dvakrát v ní inkasovali, když hrubku obrany potrestal po sóle V. Dvořák a chybu Babky v rozehrávce za vlastní brankou ztrestal Mareš po přihrávce Hladíka. To bylo v době, kdy domácí vedli 2:1. Babka se poté pakoval ze své svatyně a nahradil ho Malík. Inkasované góly s Benešovskými zamávaly a do konce třetiny ještě dvakrát inkasovali po střele Dulovce pod víko v přesilovce a Velechovský potrestal špatnou rozehrávku R. Verbíka. Mezi branky hostů se vmísil jen korigující gól Zemana.
Na začátku druhé třetiny dostali domácí výhodu dvou po sobě jdoucích přesilovek a druhou využil důrazný Holánek po střele R. Verbíka. V následujících minutách byli Nymburští lepší, ale Vodní Lvy podržel Malík, hlavně v oslabení. Ve 32. minutě udeřilo na druhé straně, když kapitán Kaňka prostřelil Micku a stav srovnal. Až do konce třetiny se hrál rychlý hokej jako v play off plný osobních soubojů, ale v největších šancích trefil Kaňka tyč a nymburského Mareše vychytal po sóle špičkou brusle Malík.
Třetí třetina se stala koncertem domácího útočníka Pavla Dvořáka, který během jedenácti minut vstřelil dva góly, na dva přihrál a zlomil tak odpor Nymburka, který byl v poslední části neškodný. Nutno dodat, že tři góly padly v přesilovkách, dva v početní výhodě dvou mužů v poli, když hosté nepochopitelně dvakrát ve čtyřech vyhodili puk do hlediště. Koncert Benešova pokračoval až do konce zápasu a hostům ještě na cestu domů přidali další dva góly, dohromady tedy jedenáct.
Branky a asistence: 2. R. Verbík (Jonáš, P. Dvořák), 11. J. Verbík (Kocman, Kaňka), 17. Zeman (Kaňka, J. Verbík), 26. Holánek (R. Verbík), 32. Kaňka (Bosas), 44. P. Dvořák (R. Verbík, Jonáš), 47. Procházka (P. Dvořák, Jonáš), 49. Holánek (P. Dvořák, R. Verbík), 51. P. Dvořák (Holánek, Jonáš), 56. Zeman (Nestrašil, Kocman), 57. Fiala (Strnad) – 6. Velechovský (Dulovec), 12. V. Dvořák, 14. Mareš (Hladík), 15. Dulovec, 20. Velechovský (Mareš, Vacek).
Rozhodčí: Poskočil – Novák, Vavreška.
Vyloučení: 6:9, navíc Bosas (B) 10 min.