1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Benešov – NED Hockey Nymburk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

27. 11. 2010

Po pětizápasové vítězné sérii odešli nymburští hokejisté z ledu poraženi. V 18. kole druhé hokejové ligy totiž prohráli na ledě lídra tabulky Benešova.

Nymburk zaspal začátek zápasek, hráči byli myšlenkami snad ještě v autobuse. Domácí se tak po několika chybách v nymburské rozehrávce dostali rychle do vedení. Nejproduktivnější hráč domácích Kaňka našel mezi kruhy Jonáše a ten už na konci 5. min. prostřelil Vajnera. Až inkasovaný gól hosty trochu probral. Vyrovnali hru a mohli dokonce vyrovnat, jenže Zadina v dobré příležitosti nedokázal u tyčky zpracovat puk a zakončit.
Také ve druhé třetina byla hra vyrovnaná. Dobré šance k navýšení náskoku si připravili ve 28. min. v přesilovce domácí Bosas a Jonáš, Vajner však jejich šance zlikvidoval. Na druhé straně ujel při další přesilovce domácích Zadina, v samostatném nájezdu proti Maláčovi ale neuspěl. Domácímu brankáři sice propadl puk výstrojí, ovšem odkutálel se vedle branky. Třetí oslabení v prostřední části se stalo pro hosty osudným. Zeman výborně našel u tyčky neobsazeného Kaňku a ten se štěstím propasíroval puk za Vajnera.
Nymburku se podařilo překonat Maláče a snížit na rozdíl jediné branky až v 50. min. Po příhrávce Dvořáka mířil přesně Krejčík. Po vstřelené brance narostla hostům křídla a hnali se za vyrovnán, jejich tlak však ukončil v čase 56:40 rozhodčí Mertl, který za běžný zákrok vyloučil nymburského Kozáka na 2+2 minuty. Domácí okamžitě využili přesilovku a bylo rozhodnuto. Půl minuty před koncem ještě vystřelil po odpískání domácí Košatka a to neměl dělat. O hlavu menší Houser jej ztrestal tak, že Košatka zůstal na ledě jen v ribanu. Reportér on-line přenosu přesto označil ve svém příspěvku za vítěze Košatku. „Kdo tam byl tak viděl že vyhrál Housič. Sundal mu helmu, dres i chrániče ramen, tak ať si každý udělá obrázek  sám. Podle mě jednoznačně vyhrál Housič,“ řekl po zápase nymburský útočník Klíma. Ten zhodnotil i celé utkání: „Začátek byl z naší strany ospalý, čekali jsme co udělá soupeř a jenom se na ně koukali. Pak jsme ale začali hrát a nebyli jsme horším mužstvem, akorát jsme neproměnili šance. Závěr zápasu patřil rozhodčímu.“
Branky: 5. Jonáš (Kaňka), 37. Kaňka (Zeman, J. Verbík), 57. Jonáš (Kaňka) – 50. Krejčík (Dvořák)
Rozhodčí: Mertl
Vyloučení: 9:8, navíc Turinský, Houser (oba N) a Košatka (B) 10 min. os. tr.
Využití: 1:0
Diváci: 420
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1
Vývoj skóre: 2:1, 2:1, 3:1
Sestava Nymburka: Vajner – Kozák, Zákoutský, Krejčík, Sem, Houser, Pánek, Cicvárek – Sirotek, Dvořák, Klíma – Kazatel, Turinský, Zadina – Němeček, Vacek, Šimek – Vlach, Kinkor, Tregl      

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace