1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Benešov - NED Hockey Nymburk 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)

10. 10. 2009

Nymburští hokejisté po dvou porážkách zabrali a z Benešova si vezou vítězství. Domácímu týmu nepomohl ani mistr světa z roku 1999 z Lillehammeru devětatřicetiletý Tomáš Kucharčík.

Benešovští hokejisté začali velkým náporem, Jágr jel dokonce už ve 2. min. sám na Rückla, hosté ale nápor ustáli a z nenápadné akce udeřili. Poté co domácímu brankáři Malíkovi vypadla hůl z ruky, našel Velechovský zpoza brány přesně hokejku Vacka a hosté šli do vedení. Ve 14. min se domácím podařilo vyrovnat. R. Verbík vypálil od modré a Holánek dorážkou poprvé překonal Rückla. Potom dostali nymburští možnost první přesilovky a hned ji využili, když Drak střelou od modré propálil vše co mu stálo v cestě. Vteřinu před první sirénou se trefil ještě jednou Vacek a hosté tak vedli po první třetině dvoubrankovým náskokem.
V druhé části hry hrál Nymburk celkem pětkrát v oslabení. Jednou dokonce více než minutu a půl jen ve třech, domácí ovšem ani jednu přesilovku nevyužili. Oslabení však vzala nymburským hráčům síly a toho domácí dvěma vstřelenými brankami využili k vyrovnání skóre.
V poslední dvacetiminutovce se Nymburk opět vrátil k výkonu z první třetiny, což nakonec přineslo ovoce. Ve 48. min. využil další přesilovku Protivný a znovu poslal hosty do vedení. To mohl ještě navýšit Sirotek, který si položil gólmana Malíka, těsně před střelou do odkryté branky však zablokoval jeho hůl J. Verbík. Nymburk si vedení až do konce hlídal a domácí už do žádné větší šance nepustil. V power play mohl ještě potvrdit vítězství střelou do prázdné branky Toma, ovšem čárový rozhodčí nepochopitelně zapískali hostům zakázané uvolnění.
Branky: 14. Holánek (R. Verbík), 30. Jágr (Dvořák, R. Verbík), 38. Kaňka (Kucharčík, Kocman) – 5. Vacek (Velechovský, Protivný), 17. Drak (Vlach, Velechovský), 20. Vacek (Protivný), 48. Protivný (M. Krejčík)
Rozhodčí: Mertl
Vyloučení: 5:6
Využití: 0:2
Oslabení: 0:0
Diváci: 150
Třetiny: 1:3, 2:0, 0:1
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4
Sestava Nymburka: Rückl – Vlach, Drak, Dvořák, M. Krejčík, Švácha, Kaulfus – Velechovský, Protivný, Vacek – Němeček, Sirotek, Toma – Martinec, Mareš, Hloušek  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace