HC Benešov - NED Hockey Nymburk 5:2

09. 02. 2011

V předposledním kole základní části 2. hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Benešova. Nymburk prohrál s Benešovem i čtvrtý vzájemný zápas a letos nedokázal s proti tomuto soupeři získat ani jeden bod.

Nymburk začal utkání na čtyři kompletní lajny a po té co ubránil přesilovku domácích zahrozil Klíma první šancí. V 5. min. pak šli hosté překvapivě do vedení. Kazatel vyhrál buly a Vacek nadvakrát překonal Rückla. Domácí hokejisté však postupně hrozili čím dál víc a bylo jen otázkou času, kdy se jim podaří vyrovnat. K tomu došlo v 18. min., kdy Holánek v poklidu dorážel Košatkovu ránu od modré. Minutu na to našel Kaňka zpoza branky mezi kruhy zcela nekrytého Jágra a ten střelou mezi Vajnerovy betony poslal domácí do vedení.
Hned v úvodu druhé části se dvakrát ochotně poroučel k ledu domácí hráč s nejlepší stabilitou na ledě – Kaňka a domácí tak dostali možnou dvou přesilovek za sebou. Nesehráli je však  dobře a v té  druhé dokonce inkasovali z hole Zákoutského. Také nymburští hráči měli možnost početní výhody a to dokonce minuty a padesáti dvou vteřin pěti proti třem. Ovšem výsledkem byla jen jedna střela mimo branku. V polovině zápasu si obě mužstva vyzkoušela hru ve čtyřech na obou stranách a tato herní varianta benešovským viditelně sedla. Během jedné minuty totiž vstřelili dvě branky a definitivně tak zlomili odpor hostí.
V poslední části nechal trenér Nymburka Pavel Bičiště odpočívat první útočnou trojici a šanci tak dostaly zbylé útoky. Hra se na obou stranách otevřela a přibylo šancí. Vše začal střelou do tyče Kazatel, na druhé straně fauloval Hrubant Jonáše a rozhodčí nařídil možná trochu přísné trestné střílení. To Jonáš střelou k tyči pod vyrážečku s přehledem proměnil – 5:2. Vzápětí prokázal svoje kvality Vajner, který nejprve chytil tutovku Davidovi a krátce na to nedovolil v obrovské příležitosti skórovat ani Jonášovi. Poslední šanci zápasu měl na hokejce hostující Hrubant, ovšem místo do z půlky odkryté branky mířil do břevna.
Branky: 18. Holánek (Košatka), 19. Jágr, 30. Verbík (Jágr , Jonáš), 31. Zeman (Kaňka), 53. Jonáš - 5. Vacek (Kazatel), 26. Zakoutský
Rozhodčí: Pražák – Mertl, Slavík
Vyloučení: 9:7, navíc Zeman 10 min. os. tr.