1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Česká Lípa - NED Hockey Nymburk 2:7 (2:1, 0:2, 0:4)

04. 03. 2009

Hokejisté Nymburka si pěkně zastříleli. V dalším díle druhé hokejové ligy změřili borci klubu NED Hockey Nymburk síly s týmem České Lípy v jeho ledové aréně. A zrodilo se překvapení. Hosté vyšli z duelu vítězně, když domácím nasázeli sedm gólů. Premiéru v nymburském dresu si odbyli Nymburáci Krejčík a Velechovský, kteří hrají juniorskou extraligu v Mladé Boleslavi.

Po deseti minutách hry nic nenasvědčovalo tomu, že Nymburk vyhraje a už vůbec ne tak vysokým rozdílem.
Už v první minutě vyrobil neuvěřitelnou hrubku Jágr a ani druhý inkasovaný gól nebyl zcela bez jeho viny. Pak ovšem svými zákroky držel tým Nymburka nad vodou. Do první sirény snížil premiérovou brankou v dresu Nymburka Šafář a ve druhé třetině převážili misky vah na stranu hostí Vondrlík a Šimek. A to ještě předtím mířil Dvořák do tyče a Šimek nezakončil úspěšně blafák. Naopak domácí hráli téměř dvě minuty pět na tři, ale Svoboda trefil jen břevno.
Po dvanácti vteřinách hry v poslední části zvýšil Nýč a gól s domácími zamával. A když přidal pátou trefu Martinec, Česká Lípa rezignovala.
Branky: 1. Šulc, 10. Cafourek – 15. Šafář (Martinec), 36. Vondrlík (Nýč), 39. Šimek (Šafář), 41. Nýč (Vondrlík, Dvořák), 53. Martinec (Škaloud, L. Krejčík), 56. Toma (Vondrlík, Nýč), 57. Šafář (Šimek, Škaloud).
Vyloučení: 7:8, navíc Musil (ČL) os. trest.
Využití: 0:3.
Oslabení:
0:0.
Diváci:
700.
Třetiny:
2:1, 0:2, 0:4.
Nymburk:
Jágr – Dvořák, Kříž, Kaulfus, Sem, Vlach, Šafář, Topič – Vondrlík, Nýč, Toma – Dulovec, Turinský, Šimek – Martinec, Škaloud, L. Krejčík – Velechovský, Protivný, Sirotek – Kadeřábek
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace