HC Český Krumlov - NED Hockey Nymburk 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

24. 11. 2002

Hokejisté Nymburka se v dalším kole 2. NHL představili v Českém Krumlově, odkud si přivezli tři body za výhru.

Od prvních minut Nymburk pozorně bránil a čekal na chybu domácích . Ti měli od začátku mírně navrch a hosté se často uchýlili k jednoduchému vyhození puku přes celé kluziště. Nymburskou taktiku posílila i chyba Krumlova v osmé minutě. Domácí Mígl dojel nejrychleji vyhozený puk, ale špatně jej rozehrál, puku se zmocnil Jágr, který přihrál zcela volnému Vrbatovi a ten otevřel gólový účet. To byla voda na mlýn Nymburka, který postupně získával herní převahu. Ve 13. min. Vondrlíkovu střelu, která se odrazila od zadního mantinelu, pohodlně doklepl za záda domácího gólmana Dvořák a hosté mohli pokračovat v defenzivní taktice - 0:2. Krumlov bojoval, ale střelecky se mu nedařilo.
Na začátku druhé třetiny ujel Trummer s Ulmanem, Ulman měl sice s přihrávkou pod nohy problémy, ale nakonec ji zpracoval a vystřelil. Kremina však se štěstím čisté konto udržel. O tři minuty později kryl i nebezpečnou Brožovu střelu. Pak se také vyznamenal domácí brankář, když zlikvidoval Vrbatův samostatný nájezd. V závěrečné části se Krumlovu podařilo dostat Nymburk pod tlak a několikrát se před Kreminovou brankou zablýskalo. Pak měli hosté možnost hrát pět na tři, ale faulem se o tuto výhodu brzy připravili. Pět minut před koncem základní hrací doby se do puku opřel českokrumlovský Uhlíř, jeho projektil však skončil na tyči Kreminovy branky. Vzápětí definitivně zlomil odpor domácích svým gólem nymburský Hnát, když využil dlouhou přesilovou hru.
Branky: 8. Vrbata (Jágr), 13. Dvořák (Vondrlík), 56. Hnát (Vrbata)
Vyloučení: 7:6, navíc Gennert (ČK) 5+trest ve hře