HC Český Krumlov - NED Hockey Nymburk 3:8

12. 01. 2003

Hokejisté Nymburka se v dalším díle druhé ligy představili na ledě Českého Krumlova, který je v tabulce beznadějně poslední.

Domácí vstoupili do utkání dobře, výborně bránili a v páté minutě měli oba gólmani na svém kontě po jednom zásahu. Skóre otevřel v přesilové hře domácí Cikán, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí vedení mohl pojistit Ulman, který střílel nad ležícího Kreminu, ale jeho střela jen zazvonila o horní tyčku. Naopak elitní pětka Nymburka se prosadila minutu před koncem první třetiny a Vrbata vyrovnal.
Do druhé části nastoupili domácí dost zakřiknutě, jejich hra se stala chaotickou a Nymburk opanoval kluziště. Během pěti minut hosté vstřelili tři góly a bylo téměř rozhodnuto. Českokrumlovský Trummer sice ještě orazítkoval tyčku Kreminovy brány, ale v závěru druhé dvacetiminutovky hosté dvěma slepenými góly zvýšili na 6:1 a vyhnali z branky gólmana Anderleho.
Úvod poslední části se zase nepovedl hostům. Často chybovali a jejich nedůrazné hry využili domácí. Nejprve Kreminu nekompromisně prostřelil Ulman, další gól přidal Trummer. Pak se hosté vzpamatovali a dvěma brankami pečetili svoje vítězství na konečných 3:8. Závěr zápasu se nesl v poněkud nervózním duchu a po šarvátce Chaloupky s hostujícím Zemanem přišel na řadu i trest ve hře pro Zemana.
Branky: 13. Cikán, 43. Ulman, 47. Trummer - 19. Vrbata (Hnát), 23. Vrbata (Jágr), 27. Hnát (Jágr, Vrbata), 27. Hlinka (Langer, Dvořák), 38. Langer (M. Zeman, Dvořák), 39. P. Zeman (Hnát, Jágr), 49. Dvořák (Langer, Hlinka), 50. Jágr (Vrbata)
Rozhodčí: Horák
Vyloučení: 4:5, navíc M. Zeman (N) 5+trest ve hře