HC Chotěboř - NED Hockey Nymburk 1:10 (0:2, 1:5, 0:3)

10. 10. 2010

V osmém utkání letošní sezóny si nymburští hráči na ledě nováčka z Chotěboře otevřeli střelnici a přiváží domů 3 body za jednoznačnou výhru 1:10. Takovou kanonádu fanoušci Nymburka od svých hráčů nečekali. Nymburský gólman Robin Blažíček pustil za svá záda jediný gól a potvrdil tak fakt, že je pro Nymburk velkou posilou a oporou.

Od začátku první třetiny se zápas vyvíjel v Nymburské režii. Hosté šli do vedení již ve čtvrté minutě, kdy se v čase 3:23 gólem v přesilové hře prosadil Martin Šimek. Prostřední část první třetiny pak patřila domácím. Jejich dvě šance však s jistotou kryl Blažíček. Hosté naopak na konci dvanácté minuty navýšili svůj náskok brankou Michala Kazatele, který po úniku od modré čáry nádherně rozvlnil síť Opršalovy svatyně. Do konce první části již na tabuli zůstalo zvýrazněno skóre 0:2.
I do druhé třetiny nastoupili hráči z Polabí aktivně. 3 gól skončil v brance Chotěboře v čase 20:42, kdy samostatný únik bezpečně proměnil hráč s číslem 2 na dresu Petr Ulrych po přesné nahrávce dnes velice dobře hrajícího Klímy. O minutu později byl za podražení vyloučen Chotěbořský hráč Škarýd. Hosté nejprve ve vlastní přesilovce zaváhali a domácí v oslabení poprvé skórovali, když se takřka přes celé kluziště proti Blažíčkovi rozjel Tomáš Prachař a nedal mu sebemenší šanci puk zachytit. Sám Prachař se ihned po vstřelení této branky těžce střetl s mantinelem a málem došlo i na nosítka. Hosté však dokázali ihned zareagovat a ještě v téže přesilovce v čase 22:09 se do sítě domácích trefil skvěle hrající Kazatel  za asistence Tondra a také Šimka. O necelé dvě minuty později se skóre znovu měnilo ve prospěch hostů. Pátý gól vstřelil Klíma (as. Dvořák). V čase 28:05 si brankářský zákrok připsal i nymburský Karel Vacek, který v brance zastoupil Blažíčka a zabránil tak změně skóre v neprospěch polabanu. Naopak hosté si ve dvanácté minutě prostředního dějství připsali šestý gól, když skóroval Michal Kazatel a donutil tak domácí ke střídání brankáře. Nejistého a chybujícího Opršala vystřídal v domácí kleci Ficbauer. Ani on však neudržel čisté konto. Poprvé lovil puk ze své sítě ve 38. minutě. Hosté využili dvojnásobnou přesilovku 5 na 3 a navýšili na 1:7. Branku vstřelil v početní výhodě opět Jakub Klíma.
Poslední část se odehrávala v poklidném duchu. Domácí již opticky trochu rezignovali a hosté se také nikam vysloveně nehrnuli. Až ve 49. minutě si dvojice Dvořák - Klíma pohrála s obranou domácích a výsledkem byl osmý gól v síti Chotěboře. Ten vstřelil právě Václav Dvořák. v čase 51:19 se opět v přesilové hře prosadil Jakub Klíma a bylo to 1:9. Nepočetný kotel hostujících fandů se začal dožadovat "desítky". A toto přání jim v zápětí hráči Nymburka vyplnili. Půl minuty před koncem si puk na hokejku vzal Sirotek a od červené prokličkoval až k domácí bráně, kde se nemýlil a završil tak skóre zápasu na pro Nymburk nádherných 10:1.
Branky: 23. Prachař T. – 4. Šimek (Kazatel, Zadina), 12. Kazatel (Sem), 21. Ulrych (Klíma), 23. Kazatel (Zadina, Tondr), 25. Klíma (Dvořák), 32. Kazatel (Tondr), 38. Klíma (Sirotek, Dvořák), 49. Dvořák (Klíma), 52. Klíma (Sirotek), 60. Sirotek (Zákoutský, Hataš)