1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Chotěboř - NED Hockey Nymburk 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)

28. 11. 2012

Druholigoví hokejisté Nymburka v dalším pokračování soutěže nezaváhali a na ledě posledního celku tabulky zvítězili. Domácí mužstvo vzdorovalo pouze v první třetině. Pro celek Chotěboře je to už osmá porážka za sebou.

Domácí sice v zápase vedli, ale to jim nebylo nic platné Hosté byli totiž po celý zápas lepším týmem a bylo jen otázkou času, kdy začnou dávat branky.
Prvních pět minut se hrálo v obranném pásmu Chotěboře, ale byli to právě domácí, kteří z nenadání udeřili. Pak se deset minut nehrálo, neboť vypadlo plexisklo. Krátce potom srovnal Velechovský. Ovšem zanedlouho inkasoval nymburský gólman podruhé, to hrála Chotěboř přesilovou hru. Těsně před druhou sirénou ale vyrovnal Jonáš, který střílel po skrumáži do prázdné brány.
Do druhé třetiny stáhl hostující trenér hru na tři útočné formace a to přineslo ovoce v podobě dvou gólů. Nymburku se povedl nástup do druhé třetiny, když domácího brankáře překvapil Toma. Ke konci prostřední části díky další přesilovce sahali domácí po vyrovnání, ale těsně před druhou sirénou udeřili hosté počtvrté. Šťastným střelcem byl Stehlík, který tak vzal Chotěboři vítr z plachet.
Také v závěrečné třetině stříleli branky pouze hostující hokejisté. Ti si hlídali dvoubrankové vedení a navíc přidali další dvě trefy. Nejprve překonal gólmana domácích Sedlák a po něm ještě Štěpán.
Branky: 6. Blažek (Varga), 14. Fila (Blažek) – 13. Velechovský (Stehlík, Šefl), 20. Jonáš (Tregl, Cicvárek), 23. Toma (Martinec), 40. Stehlík (Šefl), 45. Sedlák (Stehlík), 54. Štěpán (Toma).
Rozhodčí: Jechoutek.
Vyloučení: 7:4.
Diváci: 90.
Třetiny: 2:2, 0:2, 0:2.
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6.
Nymburk: Kareš – Vlach, Šefl, Cicvárek, Malinský, K. Šimek, Sem – Velechovský, Stehlík, Sedlák – Tregl, Jonáš, M. Šimek – Toma, Martinec, Štěpán – Dvořák, Bílek, Drda.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace