1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Chotěboř - NED Hockey Nymburk 3:6 (1:3, 2:2, 0:1)

24. 02. 2013

V předposledním kole základní části druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk na ledě poslední Chotěboře.

Domácí opět nastoupili v okleštěné sestavě, kterou museli doplnit čtyřmi juniory. Přesto se chotěbořští dostali na začátku 4. min. do vedení. Nymburk se však inkasovanou brankou nenechal zaskočit a chvilku na to bylo vyrovnáno, když se v přesilovce prosadil Cicvárek. Druhou branku hostí přidal po pěkné individuální akcí Marek. Do konce první třetině si nymburští hokejisté radovali ještě jednou. To využil další početní výhodu Stehlík.
Na začátku prostřední dvacetiminutovky se opět prosadil Stehlík a krátce nato potrestal další vyloučení domácího hráče Kulich, který si krásně najel na Bílkovu přihrávku. Čtyřbrankové vedení hosty trochu ukolébalo a domácím se tak podařilo dvěma brankami snížit. Brankáře Bílka v nymburské brance překonal nejprve Varga a po něm Kesner.
V závěrečné části už si nymburští hokejisté hlídali dvoubrankové vedení. Krátce před koncem domácí odvolali brankáře a pokusili se ještě o zázrak, těsně před sirénou ale inkasovali do prázdné branky z hole Sirotka pošesté.
Branky: 4. Kesner (Hospodka), 32. Varga (Fibikar), 39. Kesner (Brychta) - 8. Cicvárek (Tregl), 14. Marek (Stehlík), 19. Stehlík (Šimek, Tregl), 21. Stehlík, 26. Kulich (Bílek), 60. Sirotek (Sedlák)
Sestava Nymburka: Bílek - Cicvárek, Malinský, Sem, Kulich, Vrba, Havlena - Tregl, Šimek, Stehlík(C), Sedlák, Dvořák, Sirotek, Protivný, Bílek, Belay, Velechovský, Bičiště, Marek   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace