HC Chotěboř - NED Hockey Nymburk 8:4 (1:0, 3:3, 4:1)

09. 01. 2011

Ve 26. kole prohráli nymburští hokejisté na ledě poslední Chotěboře. V zápase se utkal nejhorší tým tabulky doma (Chotěboř) a nejlepší tým tabulky venku (Nymburk). Podle papírových předpokladů tedy měl být jasným favoritem Nymburk. Ten však v současné době prochází výsledkovou krizí, podruhé za sebou inkasoval 8 branek a v novém roce ještě nezískal ani bod.

V hokejově nejslabší první třetině mohl jít jako první do vedení Nymburk, Sirotek si šikovně položil domácího brankáře, ovšem bekhendem mířil do břevna. Domácím se na druhé straně dařilo lépe. Vajner vyhodil puk ze hřiště a hned první přesilovka Chotěbořských skončila gólem, poté co Vajnerovi propadla lehká Hospodkova střela. Zásluhou dalších přesilovek byli domácí lepším týmem, ovšem další branku už nepřidali.
Na začátku druhé třetiny inkasoval nejistý Vajner podruhé, když jej bekhendem překonal Daňo. Krátce na to Zadina přesnou střelou z úhlu snížil, jenže vzápětí neuhlídal Vlach Valka a ten ač tísněn dokázal Vajnera pokořit potřetí. Hned na to si vzali hosté oddechový čas, jejich hra se zvedla a po dvou proměněných přesilovkách bylo vyrovnáno. Minutu před druhou sirénou však zůstal mezi kruhy volný Valko, který se v takových chvílích nemýlí – 4:3.
Ve 46. min. přidal pátou branku domácích Hospodka, který tečoval střelu od modré. Snížit mohl v přesilovce Zákoutský, jenže jeho střelu lapil fantastickým tygřím skokem domácí brankář Kousal. Přesto se však hosté snížení dočkali, když se od Vackovi nohy odrazil puk za záda bezmocného Kousala. Vzápětí ovšem nymburští obránci chybovali v rozehrávce a Buriánův lehký bekhend opět skončil za Vajnerovými zády. Domácí pak ještě přidali další dvě branky a zaslouženě zvítězili.
Branky: 11. Hospodka (Hemský, Kobela), 22. Daňo (Burián), 24. Valko (Fila), 40. Valko (Fila, Burián), 46. Hospodka (Kobela), 51. Burián, 54. Burián (Kořínek), 56. Adamec (Hemský) – 24. Zadina (Sirotek), 31. Dvořák (Sirotek, Cicvárek), 33. Hobza (Cicvárek, Zadina), 51. Vacek (Velechovský, Turinský)
Rozhodčí: Doležal
Vyloučení: 9:9