1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Chrudim - NED Hockey Nymburk 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

03. 02. 2007

Domácí Chrudim, v sestavě s několika novými tvářemi i s ještě minulý týden nymburským Pavlem Křížem, dokázala těsně porazit Nymburk.

Prakticky po celý zápas si domácí tým udržoval převahu a první třetině dokonce velmi výraznou, gólově ji však domácí hráči nedokázali využít. Vedle několika zmařených šancí, kdy především ta Pospíšilova volala po brance, dokázali chrudimští překonat Matouška pouze jednou. Skvěle sehraný nájezd dva na jednoho zakončoval Šulčík, který minulý týden ještě v dresu Jindřichova Hradce zatížil konto Nymburka dvěma brankami. Nymburk pak promarnil minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku.
Ve druhé třetině dokázali přeci jen hostující hokejisté podržet více puk na svých hokejkách a i když převaha byla stále na straně domácích, dokázali hosté vyrovnat. Při hře čtyři na čtyři zabojoval za brankou Turinský a volný Šimek zblízka prostřelil Bartu. Domácí po gólu hodně znervózněli, Králíček seknul Matouška přes lapačku a Krejčík jej za to poslal k zemi. V následné mele se pak do sebe pustili Krejčík s Potůčkem ovšem rozhodčí je po krátké bitce od sebe roztrhli.
Do třetí třetiny tak mužstva nastupovala za nerozhodného stavu. A první kdo mohl skóre na světelné tabuli měnit byl hostující Dvořák, jenže jeho samostatný nájezd v oslabení mu Barta zlikvidoval. Po ubráněné přesilovce nechala nymburská obrana před brankou volného Domina, který přišel v tomto týdnu do Chrudimi z prvoligového Hradce Králové a ten bekhendem vrátil domácím vedení. Vzápětí měl možnost Nymburk hrát už podruhé v tomto utkání minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru ovšem i tentokrát se dokázali domácí ubránit a své vítězství nakonec uhájili až do konce utkání.
Branky: 9. Šulčík (Zadina), 44. Domin (Králíček) – 35. Šimek (Turinský)
Rozhodčí:
Vyloučení: 10:11
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 200
Třetiny: 1:0, 0:1, 1:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1
Sestava Nymburka: Matoušek – Kos, Bartoníček, Zeman, Kosejk, Krejčík, Maršík – Dvořák, Turinský, Šimek – Jágr, Nýč, Hertl – Lipták, Ludvík, Martinec - Hloušek 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace