1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Chrudim - NED Hockey Nymburk 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

19. 10. 2005

V devátém kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk v Chrudimi v prodloužení.

V souboji mužstev z vrchu tabulky se vedení ujala domácí Chrudim, když Hemský využil Fišerovu přihrávku zpoza branky a poprvé překonal Nováka v brance hostí. Hosté mohli vyrovnat na konci první třetiny ovšem pětiminutovou přesilovku za faul Jančaříka nevyužili.
Nymburk vyrovnal až v polovině utkání. Culka zatáhl puk po levé straně, Šimkovu dorážku Němec kryl, na Tomův pokus však již nedosáhl. O pět minut později lovil domácí brankář puk ze své brány znovu, když jej nádherným blafákem překonal mladíček Havlín. Také domácí měli příležitost zahrát si pětiminutovou přesilovku, když byl vyloučen Jágr, ovšem stejně jako Nymburk ji bez užitku promrhali.
Vyrovnat se domácím podařilo až ve 49. min., kdy prostřel Nováka mezi betony Králíček. V závěru zápasu se obě mužstva snažila strhnout vedení na svoji stranu. K vidění bylo několik šancí a domácí dokonce Fišerem nastřelili tyčku. Na výsledku se však již nic nezměnilo.
Na řadu přišlo pětiminutové infarktové prodloužení. Nejprve se v samostatném nájezdu ocitl domácí Fišer, vzápětí z protiútoku na druhé straně Král. Oba gólmani však svá mužstva podrželi. Pak přečkal Nymburk přesilovku hostů a 15 vteřin před koncem prodloužení Král v dalším samostatném nájezdu rozhodl.
Branky: 12. Hemský (Fišer), 49.Králíček (Fišer) – 30. Toma (Šimek, Culka), 34. Havlín (Culka, Šimek), 65. Král (Malý)
Rozhodčí: Würtherle – Kratochvíl, Zavřel
Vyloučení: 2:3, navíc Jančařík (CH), Jágr (N) 5+dku
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 150
Třetiny: 1:0, 0:2, 1:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3
Sestava Nymburka: Novák – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Bartoníček, Kaulfus, Krejčík – Jágr, Král, Malý – Culka, Šimek, Toma – Dvořák, Turinský, Havlín - Vávra

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace