HC Chrudim - NED Hockey Nymburk 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

12. 10. 2002

V sobotním osmém kole druhé hokejové ligy si nymburští připsali třetí porážku na své konto.

V první části hry oba týmy neproměnily po dvou přesilovkách a z brankářů měl rozhodně více práce Malý, který přiváděl svými skvělými zákroky útočníky soupeře k zoufalství. Chleba se začal lámat až v polovině zápasu. Ve 29. min. šel puk přímočaře po ose Matalík, Sehnoutka, Kodym. Posledně jmenovaný jej doklepl do odkryté branky - 1:0. Ve 33. min. za příliš mnoho hráčů na ledě šel za katr Flaška a Hlinka z přesilovky vyrovnal - 1:1. Ve 38. min. využil početní výhodu i domácí druhý útok , kdy Hejduk z Uhlířovy přihrávky zajistil vedení 2:1. V závěru prostřední a úvodu poslední třetiny získali chrudimští početní výhodu 5 na 3, ale skóre se neměnilo. Došlo k tomu až v 51. min. kdy z nádherné akce v podání Flaška - Langr skončil puk v síti. V 55. min. při vyloučení Pelanta se před Malým hodně blýskalo, ale neuhodilo. V 59. min. Hlinkovi přikryl Malý další "tutovku" a i když Nymburk odvolal minutu před sirénou brankáře, skóre zůstalo stejné.
Branky: 29. Kodym, 38. Hejduk, 51. Langr - 33. Hlinka (M. Zeman)
Rozhodčí: Blecha - Vokál, Kindl
Vyloučení: 7:6, navíc Pelant a Formánek (oba Chr) 10 min. os. tr.