HC Chrudim - NED Hockey Nymburk 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1)

30. 01. 2002

Také ve druhém zápase v sezóně na ledě poslední Chrudimi nymburští hokejisté prohráli. Tentokrát však odešli poraženi až po prodloužení.

Branky: 23. Topol, 45. Mudruňka, 62. Flaška - 38. Černý (Langer), 54. Dvořák (Černý)
Rozhodčí: Votroubek - Kindl, Mergl
Vyloučení: 8:5, (2xČerný, 2xKosejk), navíc Jelínek (Nbk) 5+dku, Kosejk (Nbk) 2x10 min. os. tr.
Využití: 1:2
Diváků:
Sestava NED Hockey Nymburk: Sejrek - Zeman, Kosejk, Kos, Halouska, Krejčík, Kaulfus - Dvořák, Černý, Langer - Jeník, Kocman, Jelínek - Bartoníček, Kostelňák, Vondrlík - Čech
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2

Diváci byli po celý zápas svědky nudné hry plné nepřesností, kdy domácí vytěžili z minima šancí maximum. Hosté se naopak na každý gól neuvěřitelně nadřeli. Nymburským se dvakrát podařilo dotáhnout vedení chrudimských, v prodloužení však inkasovali rozhodující gól z hole Flašky, který přišel do Chrudimi z Hradce Králové. Toto bylo jeho první utkání v dresu Chrudimi.
První třetina nezačala pro hosty dobře. Od 11. min. se museli bránit v pětiminutovém oslabení. Domácí však byli neškodní a nakonec největší šanci měl Kocman, když ujel v sólu, na brankáře Malého však nevyzrál. Ani Nymburk svou přesilovku nevyužil a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.
Hned v úvodu druhé třetiny měl obrovskou šanci hostující Čech ale nadvakrát gólmana hostí nepřekonal. Naopak na druhé straně dorazil ve skrumáži puk za Sejrkova záda Topol a poslal domácí do vedení. Nymburku se podařilo vyrovnat až v závěru třetiny, kdy Langerovu střelu dorazil do sítě Černý.
Stejně jako prostřední, také poslední část hry začala nejprve tutovou šancí Nymburka a poté gólem v síti Nymburka. Nymburský Vondrlík mířil v 43. min. do břevna, naopak v 45. min. Mudruňka z první střely na Sejrka ve třetí třetině opět zajistil domácím jednogólové vedení. Hostům se podařilo vyrovnat v 54. min., když Černý našel zpoza brány volného Dvořáka a ten podruhé překonal domácího gólmana. Vteřinu před koncem normální hrací doby byl vylučen na 2 min. Černý a Kosejk si za protesty vysloužil dvakrát desetiminutový trest.
V následném prodloužení potrestal Černého vyloučení Flaška a rozhodl tak v nezáživném utkání o vítězi.