HC Chrudim - NED Hockey Nymburk 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

12. 03. 2008

Také ve 2. zápase 2. kola play off porazila favorizovaná Chrudim Nymburk v sérii hrané na tři vítězné zápasy se ujala vedení 2:0.

Domácí nastoupili do zápasu ukolébáni snadným úterním vítězstvím ovšem to se jim nevyplatilo. Už v 5. min. si v přesilovce sjel mezi kruhy Kaulfus a první střelou na Hrazdíru otevřel skóre zápasu. Nymburk dobrou hrou dozadu bránil vedení až do 20. min. To zůstal u Jágra osamocený Stavenský a nadvakrát propasíroval puk za hostujícího gólmana.
Také ve druhé třetině pokračoval Nymburk v dobré obranné hře a i když se domácí dostali do několika vyložených šancí stav na ukazateli skóre se neměnil. Buchal totiž netrefil před prázdnou bránou puk, Kuncl mířil jen do tyče a Pospíšil nedal samostatný nájezd.
Na začátku poslední části hry ubránili hosté pětiminutové oslabení za krvavý faul Martince na Krále. A hned po ubráněném oslabení sami v přesilovce udeřili podruhé. Nýč odrazem o Kaulfusovo lítko dostal puk podruhé za Hrazdírova záda. Domácí však dokázali za dvě minuty zásluhou Zadiny vyrovnat. Chrudim se pak marně snažila strhnout vedení na svoji stranu. Hosté účinně napadali už v útočném pásmu a domácí měli velké problémy se zakládáním útoků. Čtyři minuty před koncem však hrdina nymburského týmu a střelec dvou branek Kaulfus vyhodil puk až do stropu. Za to vyfasoval dvouminutový trest, který domácí dokázali potrestat. Dvě minuty před koncem a šest vteřin před vypršením Kaulfusova trestu se chrudimští dostali zásluhou Stavenského poprvé v zápase do vedení. Nymburský Šimek vzápětí řádně vystrašil Hrazdíru, když domácí brankář jen s notnou dávkou štěstí lapil jeho střelu od modré. V závěrečné power play se ještě hosté pokusili o vyrovnání ovšem domácí Beránek střelou do prázdné brány definitivně rozhodl.
Branky: 20. Stavenský (Žák, Šafařík), 47. Zadina (Beránek), 58. Stavenský (Vyskočil), 60. Beránek (Pospíšil, Zadina) – 5. Kaulfus (Dvořák, Kadeřábek), 45. Kaulfus (Nýč, Hertl)
Rozhodčí: Würtherle – Andrejsek, Frühauf
Vyloučení: 4:6, navíc Martinec 5+dku, Jágr 10 min. os. tr., Turinský dku