Týden hokeje 21.9.2017 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 21.9.2017 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností v článku

HC Chrudim - NED Hockey Nymburk 4:3 (0:0, 1:3, 3:0)

05. 12. 2007

Nymburk byl v Chrudimi hodně blízko bodů. Po skvěle sehrané druhé třetině měl na dosah vítězství, domácí však v poslední části hry otočili skóre na svoji stranu. Nymburští hráči předvedli v Chrudimi po taktické stránce výborný výkon. Nehráli sice divácky atraktivní hru, ovšem konečné účtování to byla hra velmi efektivní.

První třetina patřila domácím, ovšem jejich převaha byla bezzubá, nejblíže ke gólu měli po střele Žáka, která se otřela o tyčku.
Naopak druhá třetina patřila hostům. Ti z nenápadných akcí třikrát udeřili. Nejprve skvěle pomotal domácí hráče Martinec, vystřelil, Němec jen vyrazil před sebe a Nýč otevřel skóre. Vzápětí prostřelil Němce od modré Dulovec a domácí brankář se pakoval na střídačku. Domácí sice dokázali po rychlém průniku Zadiny snížit ovšem Nymburští hráči opět rychle odpověděli a znovu se dostali do dvougólového vedení. Kaulfusovu přihrávku přes celé hřiště protáhl Zeman na Martince a ten nedal Hrazdírovi šanci 1:3. Vzápětí nepokryl Hrazdíra Dulovcův pokus, po kterém již dorážející Turinský zvedal ruce nad hlavu, ovšem v nepřehledné situaci těžko říci jestli byl puk již brankovou čarou. Dorážející Turinský byl však atakován nedovoleně a tak se hostům naskytla minutu a půl dlouhá dvojnásobná přesilovka. V ní si Nymburk vytvořil tlak, ale využít ji nedokázal. V největší šanci totiž Dvořák neviděl před prázdnou bránou stojícího Nýče a místo přihrávky zakončoval sám. Domácí byli ze hry Nymburka zcela vyvedeni z tempa. Nymburáci hráli účelně, nikam se nehnali, skvěle bránili a jen čekali na chyby domácích.
Nymburští v nastolené hře pokračovali i v poslední části hry. Až v 51. min. inkasovali z hole Zadiny. O regulérnosti tohoto gólu lze ale jen pochybovat. Zadina stojící spolu s Fišerem na buly totiž místo aby podle pravidel zahrál puk odstrčil proti pravidlům svojí hokejkou hokejku Fišerovu a rychlou střelou překvapil Jágra. Píšťalka čárového však zůstala němá. Nymburk dál bránil teď už jen jednogólový náskok. Jenže přišel zbytečný faul Kose a Král v přesilovce z dorážky vyrovnal. Nymburk se ještě pokusil strhnout vedení zpět na svoji stranu a Fišer vyrazil na zteč. Po jeho podražení však hlavní rozhodčí Chlaň opět nepísknul. Naopak volného puku se zmocnil domácí hráč, dlouhou přihrávkou našel za obránci Nymburka Krále, který se sám řítil na Jágra. Ten mu jeho sólo skvěle zneškodnil jenže k vyraženému puku se opět dostal Král, objel s ním branku, nahrál ho mezi kruhy a dojíždějící Potůček poslal Chrudim do vedení. Místo přesilovky Nymburka tak přišel gól v jeho síti. Čtvrtá branka Nymburk zcela položila. Chlaň sice vzápětí po gólu po bezvýznamném střetu dvou hráčů nabídl hostům přesilovku, ti ji však už nedokázali sehrát tak aby se vůbec dostali do třetiny soupeře. Skóre nezměnila ani kratičká power play Nymburka.
Branky: 25. Zadina (Bělohlávek), 51. Zadina, 53. král (Potůček, Žák), 56. Potůček (Král) – 21. Nýč (Martinec), 22. Dulovec (Turinský), 35. Martinec (Zeman, Kaulfus)
Rozhodčí: Chlaň
Vyloučení: 8:7, navíc Turinský 20 min. os. tr.