HC Chrudim - NED Hockey Nymburk 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

05. 11. 2006

V 15. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Chrudimi.

Nymburk nevstoupil do utkání dobře a už v 11. vteřině prohrával 1:0, když P. Prachař využil skvělou přihrávku Lubiny. Na úvodní gól domácích však dokázal Nymburk odpovědět v 6. min., když se trefil Culka. Chrudim pak měla až do první přestávky více ze hry a svoji optickou převahu zúročila gólem Bělohlávka.
Ve druhé třetině Nymburk přeci jen vyrovnal hru i skóre. V přesilovce se napřáhl od modré Kosejk, Barta neudržel puk a v nastalém zmatku dorazil puk do brány Dulovec. Domácí protestovali, že měl Barta již puk pod kontrolou, ovšem hlavní rozhodčí gól uznal. Vyrovnaný stav však vydržel pouze 15 vteřin. Na druhé straně našel Zadina volného P. Prachaře a ten nohou vyrovnal. Puk sice do brány nekopl, ale evidentně nastavil nohu tak, aby se od ní odrazil do brány. Tentokrát zase protestovali proti gólu hosté, ale rozhodčí jej opět uznal. Nymburk mohl do minuty vyrovnat, ale obrovské šance Šimka a vzápětí Ludvíka zneškodnil skvělými zákroky Barta.
Více klidu na hokejky domácích přinesl až Pospíšil, který skrz betony prostřelil Matouška. Nymburk se ani za stavu 4:2 nevzdával a když se 72 vteřin před koncem řítil na Bartu samotný Jágr musel jej zastavit jen za cenu trestného střílení Konta. Úspěšný exekutor trestného střílení ze zápasu s Kolínem Petr Culka však tentokrát na soupeřova brankáře nevyzrál. V poslední minutě vsadil Nymburk vše na útok, odvolal brankáře, ale power play nebyla úspěšná. Naopak střelou do prázdné brány potvrdil vítězství domácích Zadina.
Branky: 1. P. Prachař (Lubina, Mečiar), 11. Bělohlávek (Zadina, Beránek), 35. P. Prachař (Lubina), 53. Pospíšil (P. Prachař), 60. Zadina (Hornyš, Beránek) – 6. Culka (Šimek, Krejčík), 34. Dulovec (Kosejk)
Rozhodčí: Úlehla – Ježek, Mergl
Vyloučení: 8:10, navíc Konta (Ch) TS, Sirotek 10 min. os. tr.