HC Chrudim - NED Hockey Nymburk 7:5 (1:0, 3:4, 3:1)

11. 02. 2004

V nečekaně divokou přestřelku se změnil zápas nymburských hokejistů na východě Čech.

V posledním kole nadstavbové části 2. ligy prohrál Nymburk na ledě poslední Chrudimi.
Nymburská obrana si v ze zápasu udělala den otevřených dveří a celkem sedmkrát inkasovala. To je nejvyšší počet v letošní sezóně. Takový gólový příděl nevydržel ani brankář Kremina a tak si letos poprvé zachytal i věčný náhradník Sejrek. Na většině obdržených gólů se podepsali individuální chyby jednotlivců. Jednalo se především o špatnou rozehrávku, nebo o nedostatečné pokrytí hráčů v obranné třetině. Hosté sice dokázali ze stavu 3:0 pro domácí vyrovnat na 4:4, ovšem v poslední třetině opět po hrubých chybách v obraně třikrát inkasovali a ztrátu již nestačili dotáhnout.
Nymburk do zápasu nevstoupil dobře. Už ve třetí minutě vyrazili čtyři hostující hráči do rohu kluziště proti chrudimskému Langrovi, ten nahrál před branku zcela volnému Flaškovi a domácí se ujali vedení.
Také začátek druhé třetiny vyšel domácím parádně. Nejprve v přesilovce prostřelil Kreminu Dušánek a vzápětí byl hostující gólman krátký i na Beránkovu tečovanou ránu. Nymburk však stačil rychle snížit. V 8. min. se trefil od modré Dvořák a pak v oslabení po skvělé individuální akci snížil na rozdíl jediné branky Langer. Gólové přestřelce však nebyl zdaleka konec. Za nymburskou obranu si najel Janiga a střelou pod víko vrátil domácím dvougólové vedení. Ještě do konce třetiny ovšem domácí brankář Barek dvakrát lovil puk z vlastní sítě. Těsně před sirénou se půlminuty po sobě trefili Langer s Lukešem a tak se šlo podruhé do kabin za stavu 4:4.
Na začátku poslední dvacetiminutovky ustáli domácí už Drejslem v brance tlak hostí a dvěma rychlými góly po hrubkách hostující obrany opět odskočili do dvougólového vedení. Šest gólů v síti nevydržel ani nymburský Kremina a také on pustil do brány náhradníka Sejrka. Ten zneškodnil několik nebezpečných střel ovšem proti dorážce nepokrytého Janigy byl krátký. Už jen kosmetických změn doznalo skóre 8 vteřin před koncem, kdy se po Hnátově akci trefil Vítů.
Branky: 3. Flaška (Langr, Vobořil), 22. Dušánek (Schweinfurter), 24. Beránek (Píša), 37. Janiga (Jelínek), 45. Formánek (Komárek), 48. Komárek, 57. Janiga (Jelínek) - 28. Dvořák (Lukeš), 35. Langer (Sirotek, Kosejk), 39. Langer (Sirotek, Krejčík), 40 Lukeš (Hnát, Kos), 60. Vítů (Hnát)
Rozhodčí: Dvořák - Kindl, Kis
Vyloučení: 6:7