1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Chrudim – NED Hockey Nymburk 9:2 (5:1, 3:0, 1:1)

11. 03. 2008

V prvním zápase druhého kola play off prohrál Nymburk vysoko s Chrudimí.

Nymburští hokejisté vstoupili do utkání hodně bojácně a s velkým respektem vůči soupeři. Kupili v obraně jednu chybu za druhou a výsledkem byly tři branky rychlé branky v jejich síti. Trenéru Vrabcovi tak nezbylo než si už v první třetině vybrat oddechový čas. Ani to však nepomohlo a domácí přidali do přestávky další dva góly. Mezi ně se vešel i úspěšný pokus Dulovce, který zpoza branky odrazem o Hrazdírovy chrániče dostal puk do chrudimské branky.
Ve druhé části hry přidala domácí Chrudim další tři branky do nymburské sítě a tak šli domácí podruhé do kabin s pohodlným sedmigólovým náskokem.
Až v závěrečném dějství se hostům podařilo zabrzdit brankostroj domácích. Hned na začátku třetiny sice zkompletoval Stavenský hattrick, ale hosté už si po zbytek zápasu hlídali, aby neodjížděli s potupnou desítkou. Nakonec ještě v závěru obral jednoho z domácích hráčů o puk Nýč a střelou mezi nohy brankáře Hrazdíry uzavřel brankový účet zápasu.
Branky: 3. Klaus (Buchal, Stavenský), 5. Žák (Král), 7. Zadina (Pospíšil), 14. Suchý (Beránek), 20. Stavenský (Fejgl), 24. Valko (Král), 34. Valko (Žák, Král), 38. Stavenský (Buchal), 45. Stavenský (Buchal) – 17. Dulovec (Kos), 58. Nýč
Rozhodčí:
Vyloučení:
3:3
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 610
Třetiny: 5:1, 3:0, 1:1
Vývoj skóre: 4:0, 4:1, 9:1, 9:2
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Kříž, Sem, Zeman, Kos, Vlach, Bartoníček – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Vondrlík, Turinský, Dulovec – Fišer, Šimek, Martinec – Hertl

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace