1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC David Servis České Budějovice - NED Hockey Nymburk 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

19. 11. 2016

V 16. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě nováčka soutěže z Českých Budějovic. Forma je pryč, nymburští hokejisté prohráli potřetí za sebou. To se jim ještě v letošní sezóně nestalo. Tři porážky za sebou se odrazily i v postavení v tabulce. Nymburk se propadnul na třetí příčku.

Po delší odmlce se postavil od začátku zápasu do nymburské branky gólman Matoušek. Ten se spolu se poluhráči mohl na konci 5. minuty radovat z úvodní branky, kterou vstřelil Bičiště. Radost hráčů z Polabí však trvala jen krátce. Za necelé dvě minuty využil přesilovou hru Marek a bylo vyrovnáno.
Prostřední třetiny nymburskému celku hrubě nevyšla. V polovině zápasu otočil skóre ve prospěch domácího celku Bílek a outsider se tak dostal do vedení. V závěru druhé dvacetiminutovky položila nymburské vlastní nedisciplinovanost, když těsně před druhou sirénou dvakrát ve vlastním oslabeni inkasovali a domácí se tak dostali do třígólového vedení.
Na začátku poslední dvacetiminutovky hosté dvěma přesnými zásahy zdramatizovali utkání, ovšem vyrovnat se jim už nepodařilo. Když se navíc na začátku 59. minuty trefil domácí Hanzal bylo o výsledku rozhodnuto.
Branky: 7. Marek, 31. Bílek (Zayml, Chaloupka), 37. Cikán (Marek), 39. Hanzal (Bárta), 59. Hanzal (Marek, Zayml) - 5. Bičiště (Pýcha), 44. Eis (Knesl), 46. Arnošt (Saňa)
Rozhodčí: Mertl - Samuel, Mertl
Sestava Nymburka: Matoušek - Kříž, Knesl, Novák, Loučka, Rittig, Saňa, Pýcha - Bičiště, Šimek, Eis, Arnošt, Ječný, Stehlík, Kuzďas, Barbora, Dyrynk.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace