HC Děčín – NED Hockey Nymburk 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

15. 11. 2014

Ve 12. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk na ledě Děčína. Děčínským hokejistům se ani jednou nepodařilo překonat nymburského gólmana Brázdila, který si tak připsal letošní první nulu.

Po několika úvodních střelách na oba brankáře si první velkou šanci vytvořili domácí v 9. minutě, ovšem Fojt hostujícího Brázdila nepřekonal. Po závaru před Brázdilem se osmělili i hosté, jenže Dvořák svůj nájezd neproměnil a proti Pilařovi zakročil včas domácí brankář Lavinger. Když domácí gólman vychytal i Stehlíka, který ujel ve vlastním oslabení skončila úvodní třetina bez branky.
Také ve druhé části dlouho kralovali brankáři a na světelné tabuli svítil až do 33. min. vyrovnaný stav. Až v čase 32:48 využil Nymburk přesilovou hru a otevřel skóre zápasu. Kříž si najel na Králův pas a domácí Lavinger už na Křížovu ránu nedosáhnul. Za necelé dvě minuty vytahoval domácí brankář puk zpoza svých zad podruhé. Stehlík vystřelil a pro nymburského kapitána Krále už nebylo problém vyražený puk uklidit za brankovou čáru.
Na začátku třetího dějství překonal Pilař lehkou žabkou Lavingera potřetí a děčínské akcie klesly na minimum. Blízko ke snížení měli domácí po střele Vacka a následné teči Faigla, puk však jen zazvonil na brankovou konstrukci. Také Lavingera zachraňovala tyčka, ovšem po prudké střele těsně nad ledem už domácího brankáře nezachránilo nic – puk skončil v brance počtvrté. O čisté konto mohl nymburského Brázdila v samém závěru připravit Kment, ale v poslední době s jistotou chytající Brázdil fantastickým zákrokem lapačkou puk chytil a o shut out se obrat nenechal.
Branky: 33. Kříž (Král), 35. Král (Stehlík), 43. Pilař (Brzák), 55. Pilař
Rozhodčí: Battěk – Coubal, Kokrment.
Vyloučení: 4:2, navíc Hašek (D) 10 min. os. tr.