1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Děčín - NED Hockey Nymburk 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

22. 02. 2004

Odvetný zápas skončil stejným výsledkem jako v Nymburce. Nymburk porazil svého soupeře ve dvou zápasech a tak se třetí zápas nebude ani hrát. Pilířem úspěchu byl opět brankář Luděk Slabý, který za svá záda nepustil ani jeden puk a podruhé během tří dnů vychytal čisté konto. Nymburk vyhrál nejen na ledě, ale i v hledišti. Přibližně 200 fanoušků z Nymburka vytvořilo v Děčíně Nymburským hokejistům téměř domácí prostředí. Hostující příznivci prakticky celý zápas hnali nymburské hokejisty dopředu a po zápase se pak spolu s hráči společně radovali na ledě z postupu.

Ve druhém zápase prvního kola play off vyhrál Nymburk na ledě Děčína a zajistil si postup do dalšího kola play off.
HC Děčín - NED Hockey Nymburk 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Odvetný zápas skončil stejným výsledkem jako v Nymburce. Nymburk porazil svého soupeře ve dvou zápasech a tak se třetí zápas nebude ani hrát. Pilířem úspěchu byl opět brankář Luděk Slabý, který za svá záda nepustil ani jeden puk a podruhé během tří dnů vychytal čisté konto. 
Nymburk vyhrál nejen na ledě, ale i v hledišti. Přibližně 200 fanoušků z Nymburka vytvořilo v Děčíně Nymburským hokejistům téměř domácí prostředí. Hostující příznivci prakticky celý zápas hnali nymburské hokejisty dopředu a po zápase se pak spolu s hráči společně radovali na ledě z postupu.
Už ve 3. min. ujel Sirotek v samostatném nájezdu, jeho sólo však Volke zneškodnil. Krátce poté rozbil Kos tvrdou ranou plexisklo za brankou domácích a pokračovalo se až po pětadvacetiminutové přestávce. Nečekaná pauza prospěla domácím. Nymburk se musel bránit tlaku domácích až do první přesilovky. V ní napřáhl od modré Kos, vyražený puk posunul Jágr na Lukeše a Nymburk vedl 1:0.
Také ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej, ovšem góly padaly jen na jedné straně. Hned na začátku třetiny netrefil prázdnou bránu Langer, na druhé straně neuspěl proti Slabého lapačce z trestné lavice se vracející Werner. Na další gól si tak museli diváci počkat až do 43. min. Ve hře 4 na 4 přešel lehce přes obránce s chutí hrající Turinský a střelou k tyči podruhé rozradostnil hostující příznivce. Za necelé dvě minuty se skóre měnilo znovu. Hnát, vracející se z trestné lavice dostal přesný pas od Turinského a své sólo zakončil střelou k tyči. Černou čtyřminutovku pro domácí zakončil Langer střelou od modré mezi betony domácího gólmana - 4:0. Šanci na snížení náskoku zmařil těsně před druhou sirénou Tomeček, který místo prázdné brány trefil jen boční síť.
V poslední části hry se už hosté příliš do útoku nehrnuli a tak se domácí přeci jen dostali k několika šancím. Na Slabém však nejprve ztroskotal ve velké šanci Zámečník, potom domácí nevyužili 1.35 dlouhou přesilovku pět na tři a nakonec neuspěl v samostatném nájezdu ani Werner. Nymburk tak dokráčel ke druhému vítězství a připsal si na své konto prozatím historicky největší úspěch - postup do druhého kola play off.
Branky: 14. Lukeš (Jágr, Kos), 33. Turinský (Skořepa), 35. Hnát (Turinský), 37. Langer (Zeman)
Rozhodčí: Arazim - Mannl, Orlický
Vyloučení: 7:6
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: odhadem 800, přibližně 200 z Nymburka
Třetiny: 0:1, 0:3, 0:0
Vývoj skóre: 0:4
Sestava Nymburka: Slabý - Kosejk, Zeman, Kos, Dvořák, Krejčík, Bartoníček - Langer, Sirotek, Skořepa - Jágr, Hnát, Lukeš - Weiss, Turinský, Kadeřábek

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace