1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Děčín – NED Hockey Nymburk 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)

21. 11. 2015

V 18. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě Děčína. Nymburk rozhodnul o svém vítězství už v první dvacetiminutovce, ve které vstřelil tři branky.

Domácí nezačali vůbec špatně, vypracovali si několik šancí, ale skóre zápasu otevřeli hosté. V 7. min. ujeli dva na jednoho Šimek s Bičištěm a prvně jmenovaný nedal bleskovou ranou domácímu brankáři šanci. Děčínští se okamžitě snažili o vyrovnání, k čemuž jim pomohla i přesilovka, ale Brázdil byl proti. Byli to naopak hosté, kteří využili první početní převahu. Kříž napálil puk a Saňa tečí podruhé překonal domácího Šticha. Krátce nato putoval domácí Buďa na trestnou znovu a Nymburk opět trestal. Tentokrát mířil přesně Bičiště.
Do druhé části nastoupili domácí s odhodláním pokusit se ještě s výsledkem něco udělat. Přidali na tempu a ve 26. min. se jim podařilo zásluhou agilního Faigla snížit. Na konci druhé dvacetiminutovky však hosté zamíchali pukem v útočném pásmu, ten se poté dostal hůl Eise, který byl za aktivitu v zápase odměněn gólem. Nymburk tedy znovu odskočil do tříbrankového vedení.
V závěrečném dějství musel opět hostující brankář Brázdil likvidovat několik nadějných pokusů domácích borců, skvělými zákroky však držel tým Nymburka ve vedení. Necelé čtyři minuty před koncem využili nymburští další početní výhodu a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Domácí sice ještě v téže minutě stačili překonat Brázdila, ale vítězství už si Nymburští vzít nenechali. Minutu před koncem navíc využil chyby domácí obrany Stehlík a uzavřel skóre zápasu.
Branky: 26. Faigl (Oliverius), 57. Oliverius – 7. Šimek (Bičiště, Kříž), 17. Saňa (Kříž), 19. Bičiště (Kříž, Stehlík), 38. Eis (Pýcha, Protivný), 57. Knesl (Eis), 60. Stehlík
Rozhodčí: Kostourek – Hrubec, Doležal
Vyloučení: 5:5 navíc Volráb (D) 10 min. os. tr.
Využití: 0:3
Oslabení: 0:0
Třetiny: 0:3, 1:1, 1:2
Vývoj skóre: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6
Sestava Nymburka: Brázdil – Kříž, Saňa, Knesl, Pýcha, Novák, Rittig, Loučka – Stehlík, Bičiště, Šimek – Protivný, Čapek, Eis – Smejkal, Jindra, Barbora – Kuzďas, Brzák

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace