1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Děčín - NED Hockey Nymburk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1 )

22. 12. 2004

V posledním kole druhé hokejové ligy v letošním roce prohrál Nymburk na ledě Děčína. Nymburk v brance s Novákem a v obraně s Protivným sehrál proti domácímu Děčínu kvalitní zápas. Ve vyrovnaném zápase však chyběl nymburským narozdíl od domácích důraz před brankou a to nakonec rozhodlo. V zápase plném šancí se vyznamenali oba brankáři, kteří podali výborné výkony a oba byli oporami svým týmů.

V posledním kole druhé hokejové ligy v letošním roce prohrál Nymburk na ledě Děčína.
HC Děčín – NED Hockey Nymburk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Nymburk v brance s Novákem a v obraně s Protivným sehrál proti domácímu Děčínu kvalitní zápas. Ve vyrovnaném zápase však chyběl nymburským narozdíl od domácích důraz před brankou a to nakonec rozhodlo. V zápase plném šancí se vyznamenali oba brankáři, kteří podali výborné výkony a oba byli oporami svým týmů.
Už ve druhé minutě byli současně vyloučení hostující Vítů se Skořepou, domácí však dvojnásobnou přesilovku nevyužili. Z úvodního náporu ovšem přeci jen domácí těžili, když v 7. min. překvapil Nováka střelou z úhlu Havlíček. Nymburk hrál do zbytku třetiny tři přesilovky, jenže ani jednu nevyužil. Největší šanci spálil Král, když z výhodné pozice mířil jen do brankáře Volkeho.
Druhá třetina přinesla hokej výborné úrovně. Hráči obou mužstev bruslili a hráli ve velkém tempu. Nymburští se opět ubránili dvojnásobné přesilové hře, tentokrát 47 vteřin dlouhé, a po krvavém faulu na Jágra, měli dokonce šanci čtyřminutové početní výhody. Ovšem i domácí se dokázali ubránit. Králova bomba skončila na tyči a Langerova dorážka mířila těsně vedle. Vzápětí po nevyužité přesilovce našel domácí Peterka před brankou Jurdu a ten dokonale zmrazil nymburský nápor.
Hosté mohli snížit ve 46. min., když Turinský zůstal zcela sám před brankou Volkeho. Domácí gólman ležící zcela mimo branku jen natáhl lapačku do branky a Turinský mířil místo do zcela odkryté branky přímo do ní. Hostům se podařilo snížit až v 53. min, když Kosejk napřáhl od modré a M. Zeman dorazil puk do brány. Domácí však po 19 vteřinách opět vedli dvougólovým rozdílem. Chybu v rozehrávce hostí využil Hašek. Vzápětí Novák zlikvidoval domácímu Peterkovi vyloženou šanci a dostal za to pochvalu od samotného neúspěšného střelce. Nymburk mohl ještě v závěru snížit. Turinský se dostal do stejné situace jako krátce před ním Hašek, jenže zatímco domácí útočník vstřelil gól, Turinský mířil jen do Volkeho.
Branky: 7. Havlíček (Vorel), 37. Jurda (Peterka, Havlíček), 53. Hašek – 53. M. Zeman (Kosejk)
Rozhodčí: Bittner – Mašek, Vitík
Vyloučení: 8:4, navíc Kosejk, Protivný, M. Zeman (všichni N) 10 min. os. tr.
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 400
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 3:1
Sestava Nymburka: Novák – Kosejk, M. Zeman, Kos, Vítů, Krejčík, Protivný – Langer, Král, Lukeš – Dvořák, Turinský, Skořepa – Lipták, Jágr, Culka

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace