1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Děčín - NED Hockey Nymburk 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

10. 02. 2008

Dva sporné góly v brance Nymburka rozhodly utkání.

První třetina se hrála ve svižném tempu. Nymburk i Děčín měly několik slibných šancí. Hosty mohl rozradostnit Hertl, své dvě velké šance ale neproměnil. Naopak domácím se povedlo jít do vedení, když brzdící Preussler dopravil po nepřehledné situaci bruslí puk za záda brankáře Jágra. Jenže Nymburk hned za dvě minuty vyrovnal. Střelou po zemi překvapil Zámostného Sirotek.
Po většinu druhé třetiny se Nymburk bránil, domácí se dostávali do šancí především v přesilovkách, vše ale jistil brankář Jágr. Ten zneškodnil i sólo O. Luky, který ujel ve vlastním oslabení. 
Také v poslední části se domácí tlačili do útoku mnohem více než hosté. Nejprve neuspěl proti Jágrovi Gergel, pak Preussler netrefil dobře puk v přečíslení dva na jednoho a nakonec Kratochvíl mířil jen do boční sítě. Až v 52. min. se domácím podařilo vstřelit druhý gól. Stibor našlel před brankou zcela volného Chvátala, který přes vyrážečku prostřelil Jágra. Hned po gólu jelo několik nymburských hráčů reklamovat ofsajd a faul na Kumstáta, rozhodčí však gól přes protesty uznal. V závěru se Nymburk ještě snažil o vyrovnání, domácí si ale vedení zkušeně hlídali a hosty do vážnější šance nepustili. Nakonec ještě se štěstím vstřelili v poslední minutě třetí gól. Nymburk už se chystal k power play, když Jágr za vlastní brankou zastavil puk pro Krejčíka. Ten se však dostal za brankou do souboje s Gergelem a nohou nešťastně přikopl puk před branku na zcela volného Štveráka. Jágr už se proti Štverákově střele nestačil přemístit v brance a domácí hráč i přesto, že střílel z velkého úhlu dokázal trefit branku. Těsně před koncem se ještě stihl poprat Kaulfus s domácím Kratochvílem. Z výhry v bitce se sice radoval Kaulfus, z vítězství v zápase se ale radovali domácí.    
Branky: 13. Preussler (Kratochvíl), 52. Chvátal (Stibor, O. Luka), 60. Štverák – 15. Sirotek (Hertl).
Rozhodčí: Petružálek.
Vyloučení: 6:10.
Využití: 0:0.
Oslabení: 0:0.
Diváků: 500.
Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0.
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1.
Nymburk: Jágr – Kaulfus, Kříž, Krejčík, Kumstát, Kos, Dvořák – Vondrlík, Nýč, Kadeřábek – Fišer, Šimek, Martinec – Sirotek, Turinský, Hertl.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace