HC Děčín - NED Hockey Nymburk 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

04. 03. 2015

Ani napodruhé na ledě Děčína neuspěli. Situace nymburských druholigových hokejistů už začíná být vážná. Tým prohrál třetí vzájemný zápas s Děčínem a v sérii hrané na tři vítězné zápasy prohrává jedna dva.

„Byl to úplně jiný zápas než v pondělí," pustil se do hodnocení střetnutí nymburský kormidelník Pavel Bičiště. „V pondělním zápase jsme měli spoustu šancí, ale doplatili jsme na jejich neproměňování. Tentokrát to bylo úplně naopak. Kromě gólu jsme už měli jen jedinou velkou příležitost. Soupeř nám nic nedaroval a vyhrál zcela zaslouženě," nehledal výmluvy kouč poražených.
A měl pravdu. Hosté byli v ofenzivě téměř bezzubí, první a kromě gólu také poslední vážnější šanci měli v poslední třetině, Šimek v ní ale neuspěl.
Domácí od prvních minut ovládli hru, zápas měli pod kontrolou. A v první třetině dali vedoucí branku. Gól domácích byl sice šťastný, když hostující obránce vložil hůl do střely Chamráda a Brázdil nemohl zareagovat.
Další dva zásahy přidali domácí v prostřední části hry. Nymburský Velechovský chyboval, když přišel o puk a Volráb zvýšil vedení Děčína. Stejný hráč pak pálil na Brázdila znovu, tentokrát ale nymburský brankář zasáhl svojí lapačkou. Ovšem pak se Volráb prosadil přes dva bránící hráče a Děčín rázem vedl o tři branky. To byla sprcha, hosté dál pokračovali ve své nevýrazné hře směrem dopředu.
Na začátku poslední třetiny měl zmiňovanou šanci Šimek, fantom v domácí svatyně Lavinger však bravurně zasáhl. Naděje Nymburka definitivně zhasly v 54. minutě, když rychlý brejk zakončil přesně Oliverius – 4:0.
Nymburské hráče tak může těšil pouze fakt, že chvíli před koncem připravili skvělého domácího gólmana Lavingera o čisté konto. Čestný úspěch si připsal Kříž.
Blíž k postupu do dalšího kola play off je momentálně jednoznačně Děčín. Na zápasy vede dva jedna. Na tahu je tak Nymburk. Čtvrté vzájemné utkání se hraje v pátek na zimním stadionu v Nymburce a pokud si chtějí svěřenci trenéra Pavla Bičiště vynutit pátý rozhodující zápas, musí bezpodmínečně vyhrát.
Branky: 12. Chamrád (Chládek, Drnec), 27. Volráb (Hašek), 40. Volráb (Vacek), 54. Oliverius (Chamrád, Drnec) – 60. Kříž (Eis, Král).
Rozhodčí: Krob – Votrubec, Ševic.
Vyloučení: 3:5.