HC Děčín - NED Hockey Nymburk 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

02. 03. 2015

Dva nula vedli nymburští hokejisté na ledě Děčína ve druhém zápase play off po první třetině, nakonec ale odjeli poraženi. Domácí srovnali v prostřední části a v té závěrečné, která byla hodně dramatická, rozhodli o své výhře dalšími dvěma zásahy. Série je vyrovnaná 1:1 a třetí zápas se hraje ve středu opět od 18 hodin v Děčíně.

První třetina byla nadmíru vyrovnaná, střelecky úspěšnější byli ale hostující hokejisté. Nymburk sice svoji přesilovou hru nevyužil, ale hned vzápětí pálil od modré Knesl, Eis přiťukl Královi a ten rozjásal hostující tábor poprvé. Chvíli poté hráli Nymburští opět v početní výhodě a Kříž namířil puk přesně pod víko domácí brány. Šanci měli také Děčínští, ale Hašek pálil těsně vedle. Třetí zásah mohl přidat kapitán hostí Král, svůj samostatný nájezd ale neproměnil.

Jestliže byli v první třetině produktivnější hosté, v prostřední části to byli naopak domácí. Ti pod vlivem nepříznivého stavu přidali na obrátkách, zrychlili bruslení a Vacek ve 23. min. snížil. Poté se vyznamenal brankář Děčína Lavinger, který vyrazil tutovku Velechovského. Domácí pak dostali výhodu dvojnásobné přesilovky a toho dokonale využili, když přesně blafákem zakončoval Kuchynka. A pak diváci sledovali, jak dopadnou další tři obrovské šance Nymburka. Lavinger v bráně domácích doslova čaroval. Nejprve brankou neskočil obrovský závar, kdy během chvilky zakončovali Eis, Král a Velechovský. Poté neuspěl Král ani ve druhém samostatném nájezdu. A brankou neskončila ani Protivného střela do odkryté brány, kterou zblokoval jeden z domácích obránců.
Také v poslední třetině stříleli branky jen domácí, kteří tím rozhodli o svém vítězství. Nejprve děčínští potrestali špatnou rozehrávku hostí. Filipovský zachytil puk na mantinelu a střílenou přihrávkou vyzval ke gólu Vacka. Poté neuspěl v nájezdu Faigl, který mířil těsně vedle. Tři minuty před koncem byl vyloučen Protivný a domácí v čase 58:38 přesilovku zásluhou Haška využili. Samotný závěr zápasu byl vypjatý, o čemž svědčí bitka, ve které si to rozdali Brzák s Vackem a Rittig s Haškem. Z pěstního souboje mezi Rittigem a Vackem vyšel jasně vítězně nymburský Rittig, ve druhé dvojici sice Brzáka přesnou ranou pěstí ustřelil Haškovi helmu z hlavy, v dalším pokračování souboje měl ale navrch spíše Hašek a tak lze vítězství připsat spíše domácímu Haškovi.
Branky: 24. Vacek (Hašek), 34. Kuchynka (Faigl, Oliverius), 48. Vacek (Filipovský), 59. Hašek (Molnár) – 11. Král (Knesl, Eis), 12. Kříž (Knesl, Král).
Rozhodčí: Battěk.
Vyloučení: 9:10, Šimek (N) 10. min. os. trest.