HC Draci Bílina – NED Hockey Nymburk 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

13. 02. 2016

V předposledním kole základní části dokázali nymburští hokejisté zvítězit na ledě Bíliny. Vítězstvím si tak definitivně zajistili účast v předkole play off.

Domácí hokejisté nastoupili do utkání povzbuzeni čtvrteční výhrou v dohrávce nad lídrem soutěže Kolínem a v 7. min. se po krásné akci tři na jednoho radovali po střele Štěpky z vedoucího gólu. Vzápětí se stal ústřední postavou zápasu nymburský Kříž, který nejprve u vlastní branky zastoupil brankáře a zastavil puk na čáře, chvilku nato pak ani nadvakrát ve velké šanci nepřekonal domácího Slysarčuka. O minutku později už domácí brankář kapituloval, když jej překonal Smejkal. Za další čtyři minuty se skóre měnilo znovu. Slysarčuk nejprve předvedl parádní zákrok proti Protivnému, za pár vteřin už ale nestačil na pokus Bičištěho a hosté šli do vedení.
Ve druhé části se diváci na bílinském stadionu dočkali jedné branky. V čase 37:40 předvedli hosté krásnou akci, když ujeli dva na jednoho. Ječný nejprve naznačil střelu, poté zabrzdil, přenechal puk Protivnému a ten bekhendovým blafákem překonal Slysarčuka potřetí.
Ve třetí třetině žádný z týmů dlouho nikam nepospíchal a hosté se snažili především dobře bránit. To jim vycházelo až do padesáté první minuty. Pak se Petráš protáhnul mezi dvěma obránci, a ačkoli byl faulován, dokázal bekhendem úspěšně zakončit a snížit na rozdíl jediné branky. Domácí vycítili šanci a drali se za vyrovnáním. Dvě obrovské příležitosti zmařil Štěpánek, který nejprve v nájezdu mířil vedle a chvilku nato zastavila jeho střelecká pokus tyčka. V závěru zkusili domácí ještě power play, ale Nymburk už vítězství uhájil.
Branky: 8. Štěpka (Štěpánek, Petráš), 51. Petráš (Štěpánek) – 14. Smejkal (Loučka, Pýcha), 17. Bičiště (Eis), 38. Protivný (Ječný, Saňa)
Rozhodčí: Batěk – Marek, Bašek
Sestava Nymburka: Matoušek – Kříž, Saňa, Pýcha, Knesl, Rittig, Novák – Šimek, Protivný, Ječný – Bičiště, Eis, Smejkal – Kuzďas, Barbora, Loučka – Jindra