HC Draci Bílina – NED Hockey Nymburk 3:4 sn (1:1, 1:0, 1:2 – 0:0 – 0:1)

27. 11. 2013

V 17. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk na samostatné nájezdy na ledě Bíliny. První dvě části byli hosté lepší, svého soka přestříleli, ale recept na brankáře Nechvátala, který přestože působil dosti nejistým dojmem, najít nedokázali. Až ve fantastickém závěru se konečně podařilo hostům domácího fantoma dvakrát překonat a vyrovnat skóre. V nájezdech si pak nymburští připsali bonusový bod navíc.

Podobně jako se Žďárem nezvládla první lajna vstup do utkání a tak se domácí hned při svém prvním střídání radovali z gólu. Nymburk odpověděl Králem, který v první vážnější šanci mířil do lapačky domácího brankáře Nechvátala. V osmé minutě zachránila Matouška od další branky tyčka, ale to bylo od domácích v první třetině vše. Nymburk dostal možnost dvou přesilovek a přestože je sehrál bídně a nedokázal je proměnit, v dalším tlaku už se mu vyrovnat podařilo. Stehlík našel volný puk před brankovištěm a vstřelil úvodní branku hostů.
Hned na začátku druhé části hosté opět inkasovali. Tentokrát to nebyla první lajna, ale druhá. Nedůrazný Kulich prohrál souboj v rohu a Zdeněk z blízka prostřelil Matouška. Po další šanci domácích odpověděl nymburský Šimek, který napálil puk do tyče. Zbytek druhé třetiny patřil hostům. Byli lepší, svého soupeře přestříleli, jenže nebylo to rány nebezpečné a tak si s nimi dokázal domácí brankář poradit.
Třetí třetina byla z diváckého pohledu nejzajímavější. Domácí měli opět hned v úvodu obrovskou šanci, jenže Kýhos mířil z nájezdu nad. Přesně v čase 46:00 využili domácí zásluhou Hrdličky přesilovku a s hosty to vypadlo zle. Nymburk se snažil o vyrovnání, jenže rána Kříže se odrazila od břevna. Na druhé straně zachránila branková konstrukce i Matouška. Když už se zdálo, že se na výsledku nic nezmění, hosté udeřili. Bodnár našel dlouhým pasem na útočné modré Krále, ten přenechal projíždějícímu Stehlíkovi, který se protlačil až před Nechvátala, kterého dokázal překonat. Hned po buly ve středovém kruhu nahodili nymburští hráči puk na Nechvátala a následovalo vhazování v útočném pásmu. Po půlminutovém oddychovém čase vyhrál Král buly a Kříž z první napálil puk do sítě a vyrovnal. Obě nymburské trefy od sebe dělilo pouhých 9 vteřin.
V pětiminutovém prodloužení se na výsledku nic nezměnilo a tak přišly na řadu nájezdy. V nich čarovali gólmani, kteří nedovolili hráčům skórovat. Nutno poznamenat, že nájezdy domácích byly mnohem nebezpečnější a Matoušek měl s jejich likvidací mnohem více práce než Nechvátal. Na Nechvátalovi si postupně vylámali zuby Král, Stehlík, Kříž, Bičiště a Šimek. Až v šesté sérii Král nic nevymýšlel a tvrdou ranou propálil Nechvátala.
Branky: 1. Bittner (Kýhos, Kunrt), 23. Zdeněk (Průša), 46. Hrdlička (Bittner, Kunrt) – 16. Stehlík (Král), 59. Stehlík (Král, Bodnár), 60. Kříž (Král), 65. Král rozhodující sn
Rozhodčí: Hlinka
Vyloučení: 6:6.