1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Havlíčkův Brod - NED Hockey Nymburk 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

21. 01. 2006

Ve 31. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk v Havlíčkově Brodě.

Stále oslabený Nymburk proti lídrovi tabulky držel díky precizní obraně a gólmanu Novákovi dlouho nadějný stav, v poslední minutě však rozhodla slávistická posila v dresu domácích a ti tak pošestnácté za sebou nepoznali hořkost porážky. Nymburk opět jen se čtyřmi obránci a devíti útočníky předvedl proti vedoucímu celku bojovný hokej, na body to však tentokrát nestačilo.
Domácí se ujali vedení už po 47 vteřinách, kdy Žák nadvakrát se štěstím překonal Nováka. Nymburk hrál v první třetině hodně zakřiknutě a tak bylo před Novákem často rušno, ten však už všechny pokusy domácích kryl. Na druhé straně se Neruda naopak viditelně nudil. Jen dvě střely hostí s přehledem zlikvidoval.
V prostřední části hry Nymburk přeci jen častěji začal Nerudu ohrožovat i když na Nováka šlo stále střel o mnoho více. Hlavně Mečiarovy jedovky znamenaly velké nebezpečí. Největší šanci si však vypracovali hosté. Toma zachytil rozehrávku domácích, položil si Nerudu, který mu však faulem stihl šanci překazit. Protože před Tomou už zívala jen prázdná klec, dožadovali se hosté trestného střílení, to však hlavní rozhodčí nenařídil.
Také v poslední dvacetiminutovce měli více ze hry domácí, svěřenci trenéra Netíka však v obraně chybovali jen jednou. Chybu obránců však Novák napravil a sólový nájezd Žáka zlikvidoval. Ještě před tím pomohla Novákovi po střele Třetiny tyčka. V poslední minutě se domácí dostali do samostatného úniku ještě jednou, ale i Havla Novák vychytal. Puk odražený do rohu ovšem stihl Havel dojet, před brankou si jej vyměnil s Cachnínem a i když se Novák roztahoval jak mohl druhému gólu zabránit nedokázal.
Branky: 1. Žák (P. Včela), 60. Havel (Cachnín)
Rozhodčí:
Vyloučení:
5:6
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 1000
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0
Vývoj skóre: 2:0
Sestava Nymburka: Novák – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk – Dvořák, Šimek, Malý – Jágr, Toma, Lukeš – Kaulfus, Turinský, Červinka  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace