HC Havlíčkův Brod - NED Hockey Nymburk 3:3 pp (0:0, 1:2, 2:1)

04. 02. 2004

Ve 32. kole druhé hokejové ligy zavítali nymburští hokejisté na led Havlíčkova Brodu.

Hokejisté Nymburka remizovali ve 32. kole II. NHL na ledě havlíčkobrodských Rebelů.
Poprvé ohrozili hosté branku v šesté minutě, kdy Turinský nenápadnou žabkou téměř z poloviny hřiště zaskočil brankáře, trefil však jen tyč a na odražený puk už hrdina minulého zápasu Černý nedosáhnul. Nakonec jej však Černý za bránou přece jen vybojoval, jeho střela však zasáhla domácího brankáře Nováka do masky. Po dalším vhazování ještě zatopil domácímu brankáři důrazný Skořepa ale ani on nezaznamenal úspěch. Do té doby domácí několikrát získali pásmo, dál si však jakoby nevěděli rady, co s pukem. V sedmé minutě, při hře 4 na 4 parádně přihrál Protivný Lukešovi před bránu, ten však přestřelil. Domácí také nebyli pozadu. Kremina musel postupně likvidovat střely Třetiny, Cachnína a Roháčika. Ve 12. minutě zatáhl puk do útočného pásma Duben a skvěle přihrál volnému Krajíčkovi, ten ale nechal vyniknout Kreminu. V závěru první části Nymburští doslova přišpendlili Rebely v jejich obraném pásmu, málem však inkasovali deset vteřin před koncem po několika nedorozumění.
Vstup do druhé části vyšel lépe Nymburku. Na konci pětadvacáté minuty přihrál Langer Sirotkovi, ten objel bránu a bekhendem vymetl Novákovu šibenici – 0:1. Vedení hostů však netrvalo dlouho. V desáté minutě v přesilovce totiž Kreminu prostřelil mezi betony Petr Včela – 1:1. Ještě rychleji ale šli hosté znovu do vedení. Za tři minuty totiž střílel od modré Hnát. Jeho střelu Novák sice zastavil, nevěděl ale kde má puk a tak ho za čáru dopravil důrazný Lukeš. Hlavní rozhodčí chvíli váhal, nakonec ale po konzultaci s čárovým rozhodčím branku uznal – 1:2.
Nástup do poslední dvacetiminutovky vyšel domácím. Na začátku 42. minuty střílel v přesilovce gól Fink – 2:2. Než se hosté otřepali z inkasované branky, lovil Kremina puk z brány potřetí. Zmrhal přihrál před bránu Kubátovi a ten se z první nemýlil – 3:2. Ve 48. minutě mohl vyrovnat Langer, nedokázal však přesně vystřelit. Langer byl i u další šance. Prošel mezi dvěma obránci, když se však chystal střílet, přidržel ho O. Včela. V 56. minutě ujel bekům znovu Langer, ač byl atakován obránci dokázal vystřelit. Nakonec se Nymburku podařilo vyrovnat, když Lukeš přihrál zpoza brány Hnátovi a ten se ranou pod víko nemýlil – 3:3. Hosté mohli vítězství strhnout na svoji stranu, Dvořákova bomba od modré půl minuty před koncem ale svůj cíl nenašla.
První minuta prodloužení patřila Rebelům. Trošku nekoncentrovaní hosté je nechali třikrát nebezpečně vystřelit. Zbytek zápasu byl ale v režii hostujícího týmu. Nejprve Sirotek nepotrestal hrubku Dubna a i další šance Nymburka Novák chytil. Pak ujel domácí Kubát, Kremina ho vychytal a po odpískání se snažil ještě vyšťourat puk Zmrhal. To se však Kreminovi nelíbilo a strhla se mela. Rozhodčí udělil na každé straně 2+2 minuty. V závěru už branka nepadla.
Branky: 30. P. Včela (Žák), 42. Fink (Cachnín, Zrmhal), 44. Kubát - 25. Sirotek (Langer), 33. Lukeš (Hnát), 58. Hnát (Lukeš)
Rozhodčí: Chlaň - Křivohlavý, Mercl
Vyloučení: 7:7