1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Havlíčkův Brod - NED Hockey Nymburk 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)

25. 09. 2002

Až ve 4. kole 2. národní hokejové ligy našli nymburští hokejisté přemožitele. Po třech výhrách narazili na těžkého soupeře z Havlíčkova Brodu a podlehli mu o dvě branky.

Až ve 4. kole 2. národní hokejové ligy našli nymburští hokejisté přemožitele. Po třech výhrách narazili na těžkého soupeře z Havlíčkova Brodu a podlehli mu o dvě branky.
Domácí vstoupili do zápasu aktivně už ve 2. min. musel Kremina pohotovým zákrokem likvidovat Cachnínovu teč. Po sérii přesilovek na obou stranách se další šance urodila až v 9. min. kdy Vomela vyzkoušel pozornost Kreminovi lapačky. Nymburk zahrozil jen Dvořákovou šancí, se kterou si však gólman domácích Novák poradil. 
Po šancích Černého s Langerem na začátku prostřední dvacetiminutovky se aktivita přesunula na hokejky domácích a narůstající tlak proměnili ve tři góly. První dal Kuba, když dorazil v přesilovce Cachnínovu ránu. Vzápětí střílel bombou těsně vedle Kunstmuller, při dalším střídání se už ale mohl radovat. Střelou přes obránce podruhé překonal Kreminu. Pak vyrobil v přesilovce chybu na útočné modré zkušený Turinský a agilní Kunstmuller potřetí překonal gólmana hostí. 
Do třetí třetiny nastupovali hosté v oslabní, čehož domácí dokonale využili a už po 23 vteřinách hry Fink dorážkou počtvrté rozvlnil síťku za Kreminovými zády. Vysoké vedení domácí hráče ukolébalo a trochu polevili, čehož okamžitě využil Vondrlík, v oslabení vypíchl puk domácím hráčům a střelou do růžku překonal Nováka. Za necelé tři minuty využili hosté ukázkovou kombinací po 15 vteřinách přesilovku 5 na 3 a vykřesali tak ještě jiskřičku naděje na úspěch. Tu mohl umocnit Langer, ale v dobré pozici mířil jen do hrudi Nováka. Další šance už se neurodily a tak se nymburští odešli poprvé v této sezoně z ledu poraženi.
Branky: 29. Kuba, 35. Kunstmuller, 36. Kunstmuller, 41. Fink - 46. Vondrlík, 49. Vrbata (Langer, Kosejk)
Rozhodčí: Matějíček - Jonáš, Musílek
Vyloučení: 8:7, navíc Dvořák (N) 10 min. os. tr.
Využití: 2:1
Oslabení: 1:1
Třetiny: 0:0, 3:0, 1:2
Vývoj skóre: 4:0, 4:2
Sestava Nymburka: Kremina - P.Zeman, Kosejk, Bartoníček, Kos, Zeman, Čech - Langer, Turinský, Černý - Jeník, Skořepa, Vrbata - Vondrlík, Kollman, Christov - Dvořák, Toma

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace