HC Havlíčkův Brod - NED Hockey Nymburk 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

23. 02. 2006

Ve 3. zápase druhého kola play off prohrál Nymburk v Havlíčkově Brodě. Nymburští hráči podali v Havlíčkově Brodě sympatický výkon. Nesložili své zbraně a až do konce bojovali o to, aby se série vrátila ještě alespoň na jeden zápas do Nymburka. Domácí hráči však přeci jen urvali vítězství a postupují do dalšího kola. Nymburk je z play off vyřazen.

Nymburk začal utkání katastrofálně. Už ve 30 vteřině lovil Novák puk ze své branky, když jej dorážkou překonal Žák. Hosty však gól nezaskočil a po celou první třetinu se pokoušeli aktivní hrou o vyrovnání. To přišlo ve 12. min. když Jágr prostřelil od modré Nerudu.
Hned v úvodu prostřední části nezužitkoval své sólo domácí Třetina naopak Nymburk se zásluhou Malého dostal v přesilovce do vedení. Vedení hostů však netrvalo dlouho. Domácí Roháčik se napřáhl od modré a bylo vyrovnáno. Ještě do přestávky pak Cachnínovu Novákem vyraženou ránu dopravil do nymburské sítě Havel a domácí vedli 3:2.
Nymburk se ani v závěrečné třetině nevzdal myšlenky na vítězství. Minutu a půl trvající dvojnásobná přesilovka však ke gólu nevedla. Až po jejím skončení vyhrál v útočném pásmu buly Turinský a Krejčík ranou od modré rozvlnil síťku za Nerudovými zády. Chvíli po vyrovnávacím gólu však předvedl neuvěřitelné extempore hostující obránce Kosejk. Nejprve držel za vlastní brankou domácího Endála, tento zákrok rozhodčí pustil. Když už byla hra ve středním pásmu a oba hráči od sebe odjížděli, seknul Kosejk nepochopitelně Endála přes ruku, ten se jen ohlédl a pokračoval dál. Jakoby smyslu zbavený Kosejk jej však s ještě větší intenzitou seknul ještě jednou. Po této sekeře Endál padl k zemi a Kosejk inkasoval pětiminutový trest a trest do konce utkání. Nymburk pětiminutové oslabení, ve kterém byl navíc ještě vyloučen Král za hákování přežil. Necelých šest minut před koncem však našel zpoza brány Žák Třetinu a ten dokázal propasírovat puk za Nováka. Nymburští se až do konce snažili o vyrovnání, v poslední minutě odvolali brankáře ale ani v power play už úspěšní nebyli.
Branky: 1. Žák (P. Včela), 35. Roháčik (P. Včela), 38. Havel (Cachnín), 55. Třetina (Žák) - 12. Jágr (Toma), 31. Malý (Král), 44. Krejčík (Turinský)