1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Havlíčkův Brod - NED Hockey Nymburk 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

29. 10. 2005

Ve 12. kole prohrál Nymburk vysoko s Havlíčkovým Brodem

Tradiční úvodní tlak domácího týmu se tentokrát nekonal a tak to byl překvapivě Nymburk, kdo v první třetině ohrožoval častěji soupeřova brankáře. Převaha to však byla jen minimální a ani jedna ze střel Nymburských vážněji Nerudu neohrozila.
Od druhé třetiny až do konce utkání však Nymburk na Nerudu prakticky nevystřelil. Naopak domácí začali více bruslit a k tomu přidali i branky. I když většinu gólů dali domácí se značným přispěním nymburských hráčů, zaslouženě zvítězili. Nymburk si v utkání prakticky nevytvořil ani jednu vyloženou šanci.
První branku vstřelili domácí krátce po ubráněné přesilovce. Kříž namazal Krajíčkovi a pro osamocené Kubáta s Bukáčkem nebylo problémem překonat Nováka. Druhou branku přidali havlíčkobrodští ve 32. min. Domácí zavřeli hosty v obranné třetině, ti ač měli několik možností, nedokázali vyhodit puk a Mečiar přesnou ranou jejich chyby nekompromisně potrestal.
V úvodu závěrečné části se zdálo, že se Nymburk pokusí o vyrovnání. Snaha však vydržela jen dvě minuty. Pak hrál Nymburk oslabení a v něm potřetí inkasoval. A opět se značným přispěním nymburského hráče. Puk mířící nad bránu totiž trefil do tváře Krejčíka a od něj se odrazil do brány. Nymburský obránce pak byl ze zkrvavenou tváří odveden do kabin. Zde je však nutno zastavit nad charakterem autora střely a zároveň gólu. Zatímco se většina hráčů včetně lékaře skláněla nad ležícím Krejčíkem, Roháčik se vesele radoval z gólu a posílal úsměvy na domácího brankáře. To samozřejmě neuniklo hostujícím hráčům a nechybělo mnoho, aby na ledě nevznikla bitka. Nakonec se emoce uklidnily a pokračovalo se dál. Domácí ještě v 58. min. přidali dva góly. Nejprve napřáhl Žák a jeho střelu tečoval do vlastní sítě Kosejk a o půl minuty později uzavřel účet utkání Sedláček.
Branky: 25. Bukáček (Kubát, Krajíček), 32. Mečiar (Bukáček), 44. Roháčik (Kreuzer), 58. Žák (Kreuzer), 58. Sedláček
Rozhodčí: Ondřej
Vyloučení: 5:8, navíc Turinský (N), Zmrhal (HB) 10 min. os. tr.
Využití: 2:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 600
Třetiny: 0:0, 2:0, 3:0
Vývoj skóre: 5:0
Sestava Nymburka: Novák – Zeman, Kosejk, Krejčík, Kříž, Kaulfus, Bartoníček – Jágr, Král, Malý – Dvořák, Šimek, Vávra – Lipták, Turinský, Havlín
 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace