HC Havlíčkův Brod - NED Hockey Nymburk 5:3 (2:0, 0:3, 3:0)

23. 01. 2002

Utkání plné zvratů mohli sledovat diváci ve 30. kole 2 ligy mezi Havlíčkovým Brodem a Nymburkem. Domácí vedli po první třetině 2:0, hosté v prostřední části zázračně ožili a otočili na 2:3, v poslední dvacetiminutovce však domácí opět zabrali a zvrátili skóře ve svůj prospěch. Domácí v utkání třikrát skórovali v přesilovce, z toho dvakrát se trefil Žák, který dokončil hattrick střelou do opuštěné nymburské branky. Havlíčkův Brod tak dokázal i ve čtvrtém vzájemném zápase Nymburk porazit a dohromady si v zápasech s Nymburkem připsal 11 bodů. Z celkových 44 bodů po 30. kolech tak získali hokejisté z Vysočiny rovnou čtvrtinu jen ze zápasů s týmem z Polabí...

Branky: 9. Klepetko, 16. Žák, 47. Žák, 48. Mejzlík, 60. Žák - 29. Černý (Vondrlík), 32. Jeník (Kocman, Jelínek), 39. Krejčík (Kocman)
Rozhodčí: Dostál - Tomek, Dvořák
Vyloučení: 3:8
Využití: 3:0
Diváků:
Sestava NED Hockey Nymburk: Kremina (od 45. Sejrek) - Kosejk, Zeman, Kos, Halouska, Krejčík, Kaulfus - Dvořák, Kostelňák, Lukeš - Bartoníček, Černý, Langer - Jeník, Kocman, Jelínek - Vondrlík, Kollman
Třetiny: 2:0, 0:3, 3:0
Vývoj skóre: 2:0, 2:3, 5:3

Že letos Nymburku hra havlíčkobrodských příliš nesedí bylo vidět hned od začátku. Domácí velmi dobře bruslili, zatímco hosté jen staticky přihlíželi na to, jak se na Kreminu valí jeden útok za druhým. Ten dlouho odolával a jen díky němu Nymburk obdržel v první třetině pouze dva góly.
I po návratu z kabin pokračovali domácí v pohledném kombinačním hokeji. Z převahy však vytěžili jen tyč nastřelenou Benákem. V polovině zápasu však domácí beci nechali za sebou Černého a ten sólem snížil. O toho okamžiku se karty zcela obrátily a vše bylo naopak. Nymburk bruslil a domácí jen přihlíželi. Hosté útlumu domácích dokonale využili a dalšíma dvěma brankama otočili na 2:3.
Hned v úvodu poslední dvacetiminutovky spadl jeden z domácích hráčů na nymburského gólmana Kreminu, který se při tom zranil a musel jej nahradit Sejrek. Spoluhráči mu jeho úlohu příliš neulehčili. Vzápětí totiž hrál Nymburk dvě oslabení a Sejrek v obou inkasoval. V poslení minutě ještě zkusili hosté power-play, Kosejkovi na modré ovšem vypíchl puk Žák a střelou do opuštěné klece rozhodl o výsledku.