1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Havlíčkův Brod - NED Hockey Nymburk 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

18. 02. 2006

V prvním zápase druhého kola prohrál Nymburk na ledě Havlíčkova Brodu. Nymburk opět v okleštěné sestavě stačil domácím hokejistům jen v první třetině. Pak se domácí rozstříleli a ve druhé třetině rozhodli zápas.

Nymburk nezačal špatně, dlouho hrál s domácími vyrovnanou partii až v 16. min. se Kos s Dvořákem nedomluvili kdo odehraje puk, toho využil Třetina a jednou rukou prostrčil puk mezi Novákovými betony.
Prostřední třetina však hostům vůbec nevyšla. Už ve 22. min přihrál zpoza branky Žák a P. Včela podruhé překonal Nováka. Hosté pak nevyužili přesilovku, naopak domácí stejnou výhodu přetavili v další gól. Žák vypálil z kruhu, těsně před Novákem ještě tečoval Třetina a puk se potřetí třepotal v nymburské síti. Neuběhla ani minuta a domácí se opět radovali, když Nováka prostřelil Čermák. Nešťastného Nováka po tomto gólu vystřídal Kremina, ovšem on nedokázal domácím dlouho odolávat. Ve 37. sice zlikvidoval bombu Havla ovšem na dorážku Sedláčka již nestačil. Hosté mohli snížit po střele Lukeše, jeho střelu Neruda jen ztlumil, Jágr však na odražený puk před prázdnou bránou nedosáhl.
Ani v závěrečné třetině nedokázal nymburský tým odolávat tlaku domácích a výsledkem byli další dva góly za Kreminovými zády. Sedmý gól dali domácí dokonce v oslabení. Nymburské hráče však ani vysoké vedení domácích nesrazilo do kolen a stále se snažili alespoň o čestný úspěch. Aktivní hrou si vynutili několik faulů domácích, ke gólu jim však nepomohla ani dvouminutová dvojnásobná přesilovka, když největší šanci spálil Červinka. Ale ani hostům se klasická přesilovka v závěru příliš nevedla. V oslabení ujel Lukeš, obránce jej v sólovém nájezdu fauloval ovšem Neruda trestné střílení Lukešovi zlikvidoval.
Branky:  16. Třetina (P. Včela), 22. P. Včela (Žák, Mečiar), 32. Třetina (Žák, Roháčik), 33. Čermák (Havel, Cachnín), 37. Sedláček (Havel), 48. Endál, 49. Kukla (Endál)
Rozhodčí:
Vyloučení:
12:10, navíc Malý (N) 10 min. os. tr.
Využití: 2:0
Oslabení: 1:0
Diváků: 1400
Třetiny: 1:0, 4:0, 2:0
Vývoj skóre: 7:0
Sestava Nymburka: Novák (od 33. Kremina) – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Krejčík – Jágr, Král, Malý – Dvořák, Turinský, Toma – Kaulfus, Lukeš, Červinka

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace