HC Hradec Králové - NED Hockey Nymburk 2:2 pp (2:0, 0:1, 0:1)

19. 12. 2001

Pod čerstvě zavešenou kostkou nad ledem - předzvěstí nadcházejícího MS juniorů - se nymburským dařilo. Po vyrovnané bitvě si odvážejí z východočeské metropole bod za remízu. Po první třetině, kdy inkasovali dva góly se nymburským ve zbytku utkání podařilo vývoj skóre vyrovnat a nakonec si mohli odvézt i body tři, kdyby Kocman proměnil sólový nájezd.

Branky: 10. Vašata, 14. Beck - 29. Jelínek (Kocman), 43. Langer (Lukeš, Kostelňák)
Rozhodčí:
Vyloučení: 6:8, navíc Nohejl (HK) 10 min. os. tr.
Využití: 1:0
Diváků: 450
Sestava NED Hockey Nymburk: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Krejčík, Halouska, Nedbal, Kaulfus - Dvořák, Kostelňák, Lukeš - Langer, Turinský, Černý - Jeník, Kocman, Čech - Bartoníček, Skořepa, Jelínek
Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:2

Úvod střetnutí patřil domácím ale Kodym ani Beck Kreminu nepřekonali. Nymburští si první šance vytvořily až v přesilové hře v 8. minutě ovšem ani Svoboda v brance soupeře neinkasoval. Naopak domácí svoji první přesilovku využili, když nadvakrát protlačil puk za Kreminu Vašata. Další gól přidal o chvilku později Beck, který tečovanou střelou nad lapačku podruhé překonal nymburského gólmana.
V prostřední části měl Nymburk třikrát za sebou výhodu přesilové hry, jednou dokonce hráli hosté 75 vteřin pět na tři, ale domácí v oslabení pozorně bránili. Až při hře v plném počtu nymburští snížili. Kocman přihrál Jelínkovi a ten nadvakrát překonal domácího Svobodu. Domácí branka trochu zaskočila, ovšem po chvilce se z ní vzpamatovali a několikrát nebezpečně ohrozili Kreminovu svatyni. Gólman hostí se vyznamenal především při šanci Becka a Kodyma. Zvláště Kodymova šance volala po gólu, ale Kremina se včas stihl přesunout na brankové čáře.
Hned v úvodu poslední dvacetiminutovky přišli domácí o svůj jednobrankový náskok. Nový muž v nymburském dresu Kostelňák našel před brankou volného Langera, který vyrovnal na 2:2. Strhnout vedení na stranu hostí mohl Kocman, ale v sólovém nájezdu nedokázal překonat domácího Svobodu.
V nastaveném čase měl největší šanci hostující Langer. Nymburští se pak ještě museli bránit v oslabení, ale ani domácí se už za Kreminova záda netrefili a tak se obě mužstva rozešla smírně.