1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Hvězda Praha – NED Hockey Nymburk 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

15. 01. 2005

Ve 29. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk na ledě pražské Hvězdy. Nymburk poprvé v sestavě s Handlovským ze Sparťanské juniorky nedal domácí Hvězdě naději na úspěch a připsal si do tabulky tři důležité body za vítězství.

Ve 29. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk na ledě pražské Hvězdy.
HC Hvězda Praha – NED Hockey Nymburk 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Nymburk poprvé v sestavě s Handlovským ze Sparťanské juniorky nedal domácí Hvězdě naději na úspěch a připsal si do tabulky tři důležité body za vítězství.
Hokejisté Hvězdy stačili v první třetině držet s Nymburkem krok a vyrovnanou partii, ovšem Kremina stejně jako na druhé straně Houdek drželi své týmy bez inkasované branky.
V prostřední dvacetiminutovce se vývoj utkání změnil takřka k nepoznání. Z vyrovnaného boje se stala jednoznačná záležitost, když hosté vstřelili zásluhou Skořepy dva rychlé góly za sebou. V polovině utkání při přesilovce hostí se domácí za celé dvě minuty nedostali z obranného pásma. Přesilovce se sice ubránili, ale z následného tlaku inkasovali z pohotové rány Lukeše. Až těsně před koncem druhého dějství domácí z ničeho nic snížili, když Petovský vystihl nymburskou rozehrávku a Vacek prostřelil Kreminu mezi betony.
Převaha Nymburka trvala i v poslední dvacetiminutovce. Ve 42. min. odmítl Skořepa poprvé hattrick, když nedal samostatný nájezd. Pak si obě mužstva vyzkoušela dvojnásobné přesilovky. Hvězda 63 vteřin a Nymburk 101 vteřin, ani jeden tým však početní výhodu nevyužil. V závěru utkání ještě zkusila Hvězda při vyloučení Kosejka power play šesti proti čtyřem ovšem výsledkem bylo jen druhé odmítnutí hattricku Skořepy, který místo střely bekhendem na prázdnou bránu volil kličku, při níž byl faulován.
Branky: 39. Vacek (Petovský) - 22. Skořepa (Sirotek, Dvořák), 24. Skořepa (Sirotek), 37. Lukeš (Jágr)
Rozhodčí:
Vyloučení: 7:7, navíc Kosejk 10 min, Král (oba N) 10 min+dku
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 100
Sestava Nymburka: Kremina – Kosejk, M. Zeman, Kos, Bartoníček, P. Zeman, Krejčík – Jágr, Král, Lukeš – Dvořák, Sirotek, Skořepa – Handlovský, Turinský, Vítů

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace