HC Jablonec - NED Hockey Nymburk 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

27. 02. 2008

V posledním kole základní části druhé ligy potřebovali k postupu do play off jeden bod. Každý čekal na ledě Jablonce vyrovnaný zápas, ovšem Nymburk vyhrál rozdílem třídy – 7:1

„Byl to nejlepší výkon Nymburka v letošní sezoně na ledě soupeře. Před play off je to jenom dobře. Hráčům to zvedne sebevědomí,“ řekl těsně po utkání vedoucí družstva Nymburka Jaroslav Vlasák.
Nymburk sehrál v Jablonci vyrovnanou první třetinu. Nejprve šel po gólu Kadeřábka do vedení. Pak se trefil v oslabení Turinský. Hosté ještě před přestávkou odpověděli Divíškem, nakonec se však ukázalo, že to byl jediný gól domácího celku v celém zápase. Zbytek utkání pak patřil Nymburským.
Druhá třetina nebyla příliš pohledná. „Dost se vylučovalo, takže hra se hrozně kouskovala,“ vysvětlil Vlasák.
Přesto Nymburk navýšil svůj náskok. Nejprve se trefil Sirotek, poté zvýšil už na 4:1 bývalý hráč Jablonce, nyní kanonýr Nymburka Oldřich Nýč. Třetí třetina už byla spíše formalitou. Jablonec i Nymburk si už hlídali, aby se nikdo před play off nezranil a zápas dohráli. Nýč přidal svůj osmnáctý gól sezony a v 51. minutě se ještě v rozmezí 39 vteřin trefili Šimek a Turinský. Nymburk tak obsadil sedmé místo v tabulce a v play off si zahraje s Kláštercem. První utkání hraje na ledě soupeře v sobotu.
Branky: 18. Divíšek (Šulc, Vorel) – 7. Kadeřábek (Kos, Vondrlík), 14. Turinský (Kos), 23. Sirotek (Zeman), 27. Nýč (Kaulfus), 42. Nýč (Kaulfus), 51. Šimek (Martinec, Fišer), 51. Turinský (Kadeřábek).
Rozhodčí: Hrubý.
Vyloučení: 9:11.