1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Jablonec - NED Hockey Nymburk 5:1 (0:1, 1:0, 4:0)

29. 11. 2008

V dalším zápase druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Jablonce. Zajímavostí zápasu bylo, že proti sobě nastoupili dva bratři. V dresu domácích to byl Tomáš Kadeřábek a v dresu Nymburka jeho bratr Jan. Hostující Jan se mohl radovat ze vstřelené branky, z vítězství se ovšem na konci zápasu radoval starší Tomáš.

První tři minuty domácí veliký tlak, pak ale ujel hostující Dvořák, položil si obránce a předložil puk Kadeřábkovi, který nemohl netrefit prázdnou bránu. S domácími gól otřásl a zbytek třetiny patřil nymburským. Nýč mířil v přesilovce do tyče, od ní odražený poskakující puk netrefil před prázdnou bránou Dvořák. Domácí měli šanci až v závěru třetiny v přesilovce. Bříškovi stačilo jen přehodit Jágrův beton, to se mu podařilo, ale puk záhadným způsobem přesto neskončil v brance.
Druhá třetina už patřila domácím. Nymburk byl pod tlakem. Zásluhou Jágrových zákroků dlouho odolával, ovšem na Bříškovu přesilovkovou dorážku byl už i nymburský fantom krátký. Dvě minuty před koncem druhé části hry mířil jeden z domácích hráčů do tyče, od které se puk odrazil na led a kousek před čárou přejel celé brankoviště. Domácí se dožadovali gólu, ovšem hlavní rozhodčí byl v dobrém postavení, celou situaci přehledně viděl a tak rezolutně rozpažil.
Hned v úvodu poslední části se domácí dostali po přesné Stehnově ráně z mezikruží poprvé do vedení a to už do konce zápasu jen navyšovali. Třetí gól dal v přesilovce Pacovský, čtvrtý přidal znovu Stehno, který se prosmýkl kolem Topiče a půl minuty před koncem ještě využil nedůrazu nymburských obránců Bříška, který uzavřel účet zápasu.
Branky: 4. Kadeřábek J. (Dvořák) – 13. Bříška (Špak), 41. Měrtl (Stehno, Prachař), 49. Bacovský (Chládek), 54. Stehno (Kadeřábek T.), 60. Bříška (Stehno)
Rozhodčí: Svátek – Daněk, Prokop
Vyloučení: 7:8
Využití: 2:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 200
Třetiny: 0:1, 1:0, 4:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:5
Sestava Nymburka: Jágr – Vlach, Kříž, Topič, Šafář, Sem, Švácha – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Vondrlík, Turinský, Zelenka – Martinec, Krätzer, Toma – Škaloud, Šimek, Sirotek – Fišer     

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace