HC Jindř. Hradec - NED Hockey Nymburk 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0)

17. 10. 2001

V desátém kole 2. ligy prohráli hokejisté NED Hockey Nymburk na ledě Jindřichova Hradce, ale za remízu v normální hrací době získali alespoň bod a posunuli se tak na šesté místo průběžné tabulky.

Branky: 37. Rojko, 64. Vašíček - 40. Turinský (Krejčík, Jeník)
Rozhodčí: Lacina
Vyloučení: 5:6
Využití: bez využití
Diváků:
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Krejčík, Nedbal, Farář - Langer, Turinský, Černý - Dvořák, Kocman, Lukeš - Jeník, Skořepa, Jelínek - Hradec, Dušička
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1

V úvodu střetnutí se domácí dostali do několika šancí, které však zůstaly nevyužity, stejně se vedlo i nymburským střelcům. Nymburk si v průběhu celého zápasu vytvořil více brankových příležitostí, ale opět ztroskotal na neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Čtyřikrát se nymburský hokejista řítil v sólu osamocen na domácího brankáře, ale ani jednou z toho gól nebyl.
Druhá třetiny byla svižnější než první část hry, oba týmy více útočili, ale brankáři v obou klecích dlouho odolávali. Prvního gólu se dočkali domácí, když ve 37. min. potrestali chybu Nymburka ve středním pásmu a svou akci zakončili gólem na 1:0.
Před druhou sirénou se však zrodilo nymburské vyrovnání. Pohlednou kombinační akci ve 40. min. zakončil blafákem Turinský, když mu asistovali Krejčík s Jeníkem. Poslední třetina branku nepřinesla, hlavně díky neschopnosti hostujících střelců, kteří zahodili opět řadu příležitostí. V této části hry také začalo přibývat vyloučených na obou stranách.
V nastaveném čase rozhodli o svém vítězství domácí hráči, kteří opět důrazem v koncovce získali na svou stranu dva body.