1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Klášterec nad Ohří – NED Hockey Nymburk 3:4 pp (1:0, 1:1, 1:2 – 0:1)

21. 01. 2015

Ve 26. kole zvítězili nymburští hokejisté v prodloužení na ledě severočeského Klášterce.

V úvodu se hrálo nahoru dolů, protiútoky na obou stranách se rychle střídaly, velké šance se zatím ale nerodily. Až ve 12. minutě potrestali domácí hokejisté druhé Cicvárkovo vyloučení a zásluhou Koblitzovi bekhendové střely se ujaly vedení. Vzápětí mohl zvýšit vedení Vlastník, proti jeho šanci však bravurně zakročil nymburský brankář Brázdil. V poslední minutě první části roztočili nymburští hokejisté kolotoč před domácím brankářem Kaššákem, pěkná akce nymburské lajny však gólem neskončila.   
Další příležitost k vyrovnání měli hosté až ve vlastním oslabení ve 27. min., kdy ujel Král, jeho tvrdá střela ovšem mířila jen do boční sítě. V témže oslabení však nymburští inkasovali podruhé. Boušek si vybruslil zpoza branky a rychle zakončil. Krátce poté, co se utkání přehouplo do své druhé poloviny dokázali skórovat i hosté. A také jim k tomu pomohla přesilová hra. Kříž si najel od modré a napálil puk až za Kaššákova záda.
Vstup do poslední periody hostům nevyšel. Po sedmdesáti jedna odehraných vteřinách se dostal k dorážce Bečvář a vrátil domácím dvoubrankové vedení. Nymburk se však nevzdával a hosté se snažili ještě něco s výsledkem udělat. Jejich snaha byla odměněna v 51. minutě. Ve stejný okamžik, kdy se vracel z trestné lavici domácí hokejista, se ujala střela Šimka a Nymburk se tak dostal na dostřel jediného gólu. A za necelé tři minuty bylo vyrovnáno. Agilní Eis vyjel z chumlu hráčů a střelou do protipohybu klášterského gólmana vyrovnal. Ve zbytku utkání již žádná branka nepadla a tak přišlo na řadu pětiminutové prodloužení. V něm si počínal lépe Nymburk. Kulich zamířil přesně od modré a vystřelil tak svému týmu bod navíc.
Branky: 12. Koblitz (Hrdlička, Žižka), 28. Boušek (Váňa), 42. Bečvář (Boušek) – 34. Kříž (Eis, Král), 51. Šimek, 54. Eis (Král), 62. Kulich (Šimek)
Rozhodčí: Luczków – Coubal, Marek
Vyloučení: 4:6
Využití: 2:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 105
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4
Sestava Nymburka: Brázdil – Kříž, Rittig, Pokorný, Kulich, Dvořák, Cicvárek – Brzák, Král, Eis – Bičiště, Šimek, Protivný – Wszolek, Kadlec, Dvořák

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace