HC Klášterec nad Ohří – NED Hockey Nymburk 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

25. 01. 2014

Ve 29. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě Klášterce nad Ohří. Klášterec vstupoval do zápasu v dobré formě, když své dvě poslední utkání vyhrál, naopak Nymburk své dva poslední zápasy prohrál.

„Jak říká můj kolega Pavel Soudský, dobrý tým třikrát za sebou neprohrává. Tato skutečnost se opět potvrdila,“ řekl po zápase spokojený trenér nymburského týmu Pavel Bičiště.
Přestože Klášterec Nymburk v první části vysoko přestřílel, z jednobrankového vedení se radovali hosté.  Nymburk se totiž dostal do vedení a to dokonce při vlastním oslabení, když Stehlík našel Krále a ten otevřel skóre zápasu.
Na začátku druhé části se domácím podařilo zásluhou Žižky vyrovnat, jenže Stehlík po spolupráci s Králem a Bodnárem opět poslal Nymburk do vedení. To však trvalo pouhou půlminutku. Domácí Mála překonal podruhé Matouška v brance Nymburka a bylo vyrovnáno.
Ve 49. minutě se domácí díky přesnému zásahu Štracha dostali do vedení 3:2, jenže pak se Nymburk nadechnul k mohutnému závěru a vývoj skóre otočil na svoji stranu. „Třetí třetinu jsme odehráli opět pouze na dvě lajny,  což přineslo kýžený úspěch“, radoval se po zápase kouč Nymburka.  V 53. minutě vyrovnal na 3:3 Stehlík a chvilku nato dorazil Sirotek Šimkovu ránu. Domácí závěr utkání neunesli a v posledních osmi minutách putovali celkem čtyřikrát na trestnou lavici. Pět vteřin před koncem pečetil výsledek střelou do prázdné brány Kříž.
Branky: 25. ŽIžka (Řepík M., Jáchym), 36. Mála ( Řepík M.), 49. Štrach – 17. Král (Stehlík), 36. Stehlík (Král, Bodnár), 53. Stehlík (Král), 57. Sirotek (Šimek), 60. Kříž (Stehlík)
Vyloučení: 12:13