HC Klášterec nad Ohří - NED Hockey Nymburk 4:5 (1:3, 1:2, 2:0)

08. 03. 2008

Famózní kousek se povedl hokejistům Nymburka. Vyhráli rozhodující pátý zápas 1. kola play - off druhé ligy v Klášterci nad Ohří 5:4 a postoupili do 2. kola.

Začátek utkání byl z obou stran hodně opatrný. Hrálo se ve vlažném tempu. První šanci zápasu zmařil domácí Stehlík, který zcela sám před Jágrem minul. Domácí se však o minutu později dočkali. Z rychlého nájezdu dva na jednoho usměrnil puk do nymburské branky Krpenský. V závěru prvního dějství ale domácí o své vedení přišli. Nejprve Nýč v přesilovce nahodil před Damaška a vyrovnal, o dvě minuty později současně s návratem Vondrlíka z trestné lavice, nahodil puk na domácí branku Dvořák a Damašek lehkou střelu propustil za svá záda. Dokonalý obrat dokončil Vondrlík, který potřetí propasíroval puk do klášterecké branky.
Na začátku druhé třetiny předváděl Nymburk hokej, který přiváděl dvacítku hostujících fanoušků k šílenství. Nymburáci hráli jako by snad ani nechtěli vyhrát. Hned v úvodu totiž potrestali domácí Kaulfusovo zbytečné vyhození puku ze hřiště a dostali se tak zpět do zápasu. Po inkasovaném gólu následovaly další dvě klasické přesilovky domácích (oba fauly po zbytečném oplácení) a pak se dokonce bránil Nymburk celé dvě minuty ve třech (hráči Klášterce se velice ochotně poroučeli k ledu), když současně putovali na trestnou lavici Turinský a Vondrlík. Domácí však nedokázali přesilovky využít, naopak z ojedinělé střely na Damaška opět lovili puk z vlastní sítě. Turinský se dlouhou kličkou zbavil obránce a střelou švihem od modré zostudil domácího brankáře. Ten si tak připsal na své konto už druhý hodně laciný gól. Jenže to nebylo vše. Domácí do konce třetiny inkasovali ještě jednou a to dokonce při další přesilovce, kterou hráli. Pátý gól Nymburka totiž přidal ve vlastním oslabení Šimek.
Už po 10 vteřinách hry v poslední části mohl definitivně rozhodnout Nýč, avšak Damašek koncem hole vyrazil puk nad. Domácí byli ve velkém útlumu, s jedinou vážnější šancí Stehlíka si poradil Jágr. Nymburští mohli potvrdit vítězství v minutu sedmnáct dlouhé dvojnásobné přesilovce, ale to se jim nepovedlo. Velké šance poté spálili Nýč a Turinský, Zemanova rána od modré olízla tyč domácí branky. Až do 54. min. si tedy hosté v pohodě hlídali náskok, jenže pak propálil Jágra mezi betony Stehlík a vykřesal jiskřičku naděje pro domácí. Půl minuty před koncem tentýž hráč stačil v power play dokonce snížit na rozdíl jediné branky, ale pro domácí to už bylo pozdě. Nymburští hokejisté spolu s dvacítkou nejvěrnějších fanoušků mohli začít slavit postup do 2. kola play off.
Branky: 7. Krpenský (Zika, Kaplan), 21. Mašek (Stehlík, Vrtek), 54. Stehlík (Mašek), 60. Stehlík (Loučka) – 15. Nýč (Sirotek), 18. Dvořák, 19. Vondrlík (Kadeřábek, Turinský), 34. Turinský (Vondrlík), 38. Šimek (Fišer)