HC Klášterec - NED Hockey Nymburk 11:5 (2:2, 4:2, 5:1)

08. 11. 2008

Ve 13. kole 2. hokejové ligy prohrál Nymburk vysoko na ledě Klášterce. Nymburk nastoupil do zápasu v plné sestavě, ze základního kádru nikdo nechyběl. Naopak domácí museli řešit nečekané absence povoláním několika juniorů. Kláštereckým hokejistům dokonale vyšla odplata za loňské vyřazení z play off. Dvoucifernou porci branek totiž inkasoval Nymburk naposledy před téměř osmi lety, když prohrál 11:3 na ledě Kolína.

Hned v úvodu zápasu vyloučil rozhodčí šest kláštereckých hokejistů postupně za sebou. Nymburk však dokázal využít jen dvě přesilovky a v jedné dokonce inkasoval. Ještě do konce první třetiny stihnul rozhodčí vyloučit čtyři nymburské hráče a také domácí jednu z přesilovek využili k vyrovnání.
Vstup do druhé dvacetiminutovky hostům vůbec nevyšel. Třikrát v krátkém rozmezí inkasovali a trenér Vrabec si musel už ve 26. min.vybrat oddechový čas. Ve 31. min. se Turinskému podařilo snížit, ovšem domácí zásluhou Novotného vzápětí znovu odskočili do tříbrankového vedení. Do konce druhé třetiny vykřesal Turinský svým druhým gólem pro Nymburk naději. Ta se však v poslední části hry zcela rozplynula. Další tři inkasované branky vyhnali Jágra z branky a ani mladý Rückl nedokázal ve své premiéře zastavit brankostroj domácích. Inkasoval hned po minutě a 41 vteřinách, dokonce ve dvojnásobné přesilovce Nymburka. Výsledek do konečné podoby upravili Toma s domácím Řepíkem.
Branky: 8. Panocha (Řezníček), 17. Loučka, 22. Suk (Kotrouš), 24. Buchal (Řezníček), 26. Řezníček (Moro), 32. Novotný (Panocha), 44. Suk (Spitzer), 45. Kocek (Novák, Řepík), 48. Řezníček (Panocha), 53. Řepík (Spitzer), 60. Řepík (Loučka) – 10. Krätzer (Zelenka), 11. Nýč (Kříž, Sirotek), 31. Turinský (Kadeřábek), 34. Turinský (Kadeřábek, Škaloud), 54. Toma (Zelenka, Šafář)
Rozhodčí: Uřidil – Bouzek, Dominik
Vyloučení: 11:13